Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2014-07-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2014-07-23

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Christer Ekberg - Max Elander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 50, Stig Unoson - Calle Erlandsson
16 N+1 -1010 8 18% 8 18.0%3KKn73210538543 D7610549742Kn102
23 N-1 100 20 45% 28 31.5%EK984107KKn5494 1052D8621092K76
Rond 2, som NS mot par 49, Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson
32NT N-1 -50 7 16% 35 26.3%KKn96E963Kn9ED3 D42542K108KKn84
42 S-2 -200 2 5% 37 21.0%Kn102E82Kn1096542 K76D10653K52KKn
Rond 3, som NS mot par 48, Junot Delcomyn - Christina Leander
53 Ö-3 150 41 93% 78 35.4%1073Kn1043242D103 KDKn854DED8564
61NT Ö+1 -120 11 25% 89 33.7%8610976D6E10643 E72D82E1098K92
Rond 4, som ÖV mot par 47, Christina Kronlund - Thomas Ålander
74 Ö+1 650 26 59% 115 37.3%KD4DKn1032K9753 3E964D82EDKn83
86 N= -980 14 32% 129 36.6%D106583Kn1085965 873Kn5KD2KKn1072
Rond 5, som NS mot par 46, Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
93 Ö= -140 25 57% 154 38.9%964ED86K721053 DKnK75432Kn10K74
104 V+2 -680 8 18% 162 36.8%104EK103Kn1098763 632DKn97D53K98
Rond 6, som NS mot par 45, Hanna Lewandowski - Marek Drukier
112 N-2 -100 9 20% 171 35.3%K4EDKn43642K82 107322EKKn73Kn106
126 S+1 1460 29 66% 200 37.8%DKn83EKKn106KDKn9 EK9765DE42E53
Rond 7, som NS mot par 44, Irma Svensson - Ruth Gustavsson
131 S= 80 14 32% 214 37.4%Kn53E1075475965 ED1084Kn3EKn86K8
143 S+1 170 16 36% 230 37.3%E872DKn9747K53 D10953EK62K326
Rond 8, som NS mot par 43, Willy Landgren - Bibi Jönsson
152 N+1 140 23 52% 253 38.3%9EDKn107587KKn53 D6543EKn9432E2
163NT S+1 430 23 52% 276 39.1%E104E210642D1053 D73KKn874EK3EK
Rond 9, som NS mot par 42, Per Almqvist - Jan-Erik Olsson
173NT S+1 430 24 55% 300 40.1%KDKn5265Kn3D762 E7EK1082KD9K85
185 V-2 100 43 98% 343 43.3%K1098K2K632865 76542EKn96107107
Rond 10, som NS mot par 41, Ulf Schjånberg - Anita Olofsson
194 V-2 200 31 70% 374 44.7%KKn54Kn8664E963 1073KKn52Kn108742
202NT N+2 180 12 27% 386 43.8%EKn8EKn62K63EK8 KD62D1075109632
Rond 11, som ÖV mot par 52, Ebon Agvard - Kuno Wahlgren
213NT N+1 -630 0 0% 386 41.7%874E43KD108543 D106KDKn108DKn546
223 Ö+1 130 30 68% 416 42.9%Kn62D10EK74DKn102 ED85Kn5Kn1096E65
Rond 12, som ÖV mot par 51, Jan Öhman - Erwin Wilhelm
234 N= -130 17 39% 433 42.7%K8763E61065D105 542Kn109752EKn86
244D Ö-2 -300 38 86% 471 44.5%EK1076109363Kn76 DKn9858854K954