Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2014-07-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2014-07-23

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Ingrid Modén-Öberg - Barbro Jönnson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Nina Nilsson - Jane Brändemar
14 N+2 -480 37 84% 37 84.0%3KKn73210538543 D7610549742Kn102
24 N-3 300 42 95% 79 89.5%EK984107KKn5494 1052D8621092K76
Rond 2, som NS mot par 14, Britt Lindberg - Åke Lindström
31NT S+3 180 38 86% 117 88.3%KKn96E963Kn9ED3 D42542K108KKn84
42 S-1 -100 13 30% 130 73.8%Kn102E82Kn1096542 K76D10653K52KKn
Rond 3, som NS mot par 13, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
53 S= 140 35 80% 165 75.0%1073Kn1043242D103 KDKn854DED8564
62 Ö+1 -140 7 16% 172 65.2%8610976D6E10643 E72D82E1098K92
Rond 4, som NS mot par 24, Karen Nielsen - Camilla Kellerman
74 Ö-1 100 43 98% 215 69.9%E95287Kn4K10762 Kn10876K5E106954
86 N+1 1010 39 89% 254 72.2%EKKn2EKD10943ED 94762E9764843
Rond 5, som NS mot par 23, Peter Moricz - Per-Olof Olsson
93 V+1 -170 14 32% 268 67.8%964ED86K721053 DKnK75432Kn10K74
104 Ö+2 -680 8 18% 276 62.8%104EK103Kn1098763 632DKn97D53K98
Rond 6, som ÖV mot par 22, Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard
113 S-2 100 35 80% 311 64.4%Kn910961085D9743 ED865K875D9E5
126 S+1 -1460 15 34% 326 61.8%4287654KKn10782 10932D985310764
Rond 7, som NS mot par 21, Lisa Engström - Sonja Christensson
133 S-1 -100 6 14% 332 58.2%Kn53E1075475965 ED1084Kn3EKn86K8
145 N-1 -50 3 7% 335 54.5%E872DKn9747K53 D10953EK62K326
Rond 8, som ÖV mot par 20, Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg
154 N= -620 6 14% 341 51.8%E1082KD106510764 KKn7439862KD98
163NT S+1 -430 21 48% 362 51.6%95109653DKn7986 KKn862D985Kn742
Rond 9, som NS mot par 19, Göran Nyqvist - Peter Perulf
173NT S+2 460 41 93% 403 54.0%KDKn5265Kn3D762 E7EK1082KD9K85
183NT Ö= -400 24 55% 427 54.1%K1098K2K632865 76542EKn96107107
Rond 10, som NS mot par 18, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
194 V-2 200 31 70% 458 54.9%KKn54Kn8664E963 1073KKn52Kn108742
204 S= 620 19 43% 477 54.3%EKn8EKn62K63EK8 KD62D1075109632
Rond 11, som NS mot par 17, Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark
213 Ö-2 100 33 75% 510 55.3%EKKn32765K2EKn7 9592E109876392
221 V+2 -140 8 18% 518 53.6%K1039874832743 974EK632D5K98
Rond 12, som ÖV mot par 16, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
233 S= -110 33 75% 551 54.5%K8763E61065D105 542Kn109752EKn86
244 S+2 -480 5 11% 556 52.7%EK1076109363Kn76 DKn9858854K954