Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 scratch 2014-07-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 scratch 2014-07-14

Partävling, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.0.

Privatprotokoll för Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 36, Gunlis Åberg - Wiviann Hassel
11NT V-1 -50 15 33% 15 33.0%K4D981098742103 D85KKn42ED5E64
24D S= -710 0 0% 15 16.5%E76E72KKn53Kn62 852KDKn8876427
Rond 2, som ÖV mot par 42, Ester Schneider - Pyttsi Flodqvist
32NT S+2 -180 2 4% 17 12.3%9521054D765KD4 K863E2K10841076
42 S+2 -130 3 7% 20 11.0%E986EK3962Kn75 Kn3D8652Kn10KD96
Rond 3, som ÖV mot par 31, Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson
52 N= -110 9 20% 29 12.8%1098KD631076K82 E624K93EKn9764
62 N+3 -150 25 54% 54 19.7%D75Kn10751043Kn72 EKn1083K8Kn62D108
Rond 4, som ÖV mot par 37, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
71 N= -80 40 87% 94 29.3%ED6348765K1096 K2962EKn2D7432
83 N= -140 27 59% 121 33.0%Kn7687K10973965 K10954KEKn54KD8
Rond 5, som ÖV mot par 32, Margareta Malmhagen - Ingrid Ehrstedt
93NT Ö-3 -300 3 7% 124 30.1%D642Kn9EKKn3DKn5 Kn105E107653D4K7
103 V-1 -100 6 13% 130 28.4%E93K5428KKn982 KD52E1083KKn534
Rond 6, som ÖV mot par 38, Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson
115 Ö-3 -150 11 24% 141 28.0%Kn76K1072EKDKn102 5Kn87652EKKn534
124 S-2 200 43 93% 184 33.4%D1074DK10873Kn64 82KKn72D92K952
Rond 7, som NS mot par 33, Birgit Hartman - Elsa Olsson
132 S= 110 39 85% 223 37.4%D942ED43103975 E10KKn10765D8463
143 V+1 -170 8 17% 231 35.9%K7654K5E84287 1092108DKn106E932
Rond 8, som NS mot par 39, Bertil Hansson - Stig Unoson
156 V= -920 0 0% 231 33.5%1098K1087DKn8752 K6436431097663
164 Ö+2 -680 9 20% 240 32.7%Kn1094D854EK952 D8386522DKn864
Rond 9, som ÖV mot par 34, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
173NT V-3 -150 0 0% 240 30.8%KKn2ED95D104EK8 E653Kn73Kn107432
186NT S-1 100 32 70% 272 32.9%2KD3876539653 86543Kn862D1048
Rond 10, som NS mot par 40, Lars Jarming - Monica Lannerud
192 Ö-2 200 42 91% 314 36.0%87102K964K9642 DKn1095EKn9102EDKn
205 Ö-1 100 29 63% 343 37.4%10D76310643EK43 E2EKKn85D108762
Rond 11, som NS mot par 35, Gun Bellander - Ebon Agvard
212NTD V-3 500 10 22% 353 36.6%ED4K96987EK43 875DKn3EKKn5398
224 V+1 -650 8 17% 361 35.7%8KKn38752Kn9752 K10753D4Kn10E1064
Rond 12, som ÖV mot par 41, Bertil Cohen - Jörgen Cohen
234 Ö+3 710 25 54% 386 36.5%ED9854EKKn8K63 KKn53EDKn10654E10
244 N+3 -190 16 35% 402 36.5%K9652ED7676K2 3K95329854263