Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 scratch 2014-07-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 scratch 2014-07-14

Partävling, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.0.

Privatprotokoll för Goldy Ramklint - Gerd Lindström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 31, Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson
11NT V-1 -50 15 33% 15 33.0%K4D981098742103 D85KKn42ED5E64
22 S+2 -130 12 26% 27 29.5%E76E72KKn53Kn62 852KDKn8876427
Rond 2, som NS mot par 37, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
32 S-1 -50 6 13% 33 24.0%EKn7D873Kn92953 D104KKn96E3EKn82
42 V= -110 23 50% 56 30.5%10Kn109KD4E108432 KD754274E8753
Rond 3, som ÖV mot par 32, Margareta Malmhagen - Ingrid Ehrstedt
54 V-2 -100 20 43% 76 33.0%1098KD631076K82 E624K93EKn9764
63NT N+2 -460 0 0% 76 27.5%D75Kn10751043Kn72 EKn1083K8Kn62D108
Rond 4, som ÖV mot par 38, Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson
72 N+2 -170 16 35% 92 28.6%ED6348765K1096 K2962EKn2D7432
84 N= -420 8 17% 100 27.1%Kn7687K10973965 K10954KEKn54KD8
Rond 5, som ÖV mot par 33, Birgit Hartman - Elsa Olsson
93NT V= 600 38 83% 138 33.3%D642Kn9EKKn3DKn5 Kn105E107653D4K7
104 V-1 -100 6 13% 144 31.3%E93K5428KKn982 KD52E1083KKn534
Rond 6, som ÖV mot par 39, Bertil Hansson - Stig Unoson
113NT S= -400 0 0% 144 28.5%Kn76K1072EKDKn102 5Kn87652EKKn534
121 S+1 -110 30 65% 174 31.5%D1074DK10873Kn64 82KKn72D92K952
Rond 7, som ÖV mot par 34, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
132 S+1 -140 4 9% 178 29.8%Kn859762EKDKn42 K76382EKKn95108
141NT V= 90 16 35% 194 30.1%Kn3Kn632953KKn105 ED8ED974K7D64
Rond 8, som ÖV mot par 40, Lars Jarming - Monica Lannerud
153NT V= 400 14 30% 208 30.1%DKn752DEK4DKn98 EEKn952532EK104
163 N= -110 4 9% 212 28.8%EK75KD1097KKn106 62EKn43E9731073
Rond 9, som NS mot par 35, Gun Bellander - Ebon Agvard
173 N-3 -150 16 35% 228 29.2%109108487632DKn6 D874K62EK9595
186NT S= 1440 40 87% 268 32.4%KDKn9E95Kn2ED102 E1071074EK9KKn74
Rond 10, som NS mot par 41, Bertil Cohen - Jörgen Cohen
192 Ö-1 100 13 28% 281 32.2%87102K964K9642 DKn1095EKn9102EDKn
204 S-2 -200 18 39% 299 32.5%10D76310643EK43 E2EKKn85D108762
Rond 11, som ÖV mot par 36, Gunlis Åberg - Wiviann Hassel
213NT N+1 -630 5 11% 304 31.5%96275242Kn10752 KKn103E1084D106D6
222NT Ö= 120 12 26% 316 31.2%D942E7243KD83 EKn6109865EKD96
Rond 12, som NS mot par 42, Ester Schneider - Pyttsi Flodqvist
236NT V= -1440 2 4% 318 30.0%106410972DKn9752 72K987632D384
242 S+2 130 16 35% 334 30.2%DKn10741084K3D85 E8KnEDKn10EKn10974