Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 scratch 2014-07-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 scratch 2014-07-14

Partävling, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.0.

Privatprotokoll för Rutger Persson - Lennart Lindahl

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 17, Yngve Jarl - Elsie Hägg
11 S+1 -110 3 7% 3 7.0%K4D981098742103 D85KKn42ED5E64
23NT Ö-4 -200 5 11% 8 9.0%E76E72KKn53Kn62 852KDKn8876427
Rond 2, som ÖV mot par 16, Bo Hedberg - Thore Lindström
34 N-1 50 40 87% 48 35.0%9521054D765KD4 K863E2K10841076
44 S-2 200 37 80% 85 46.2%E986EK3962Kn75 Kn3D8652Kn10KD96
Rond 3, som NS mot par 15, Anita Olofsson - Monica Wester
52 N= 110 37 80% 122 53.0%KKn5E109852E4D5 D743Kn7DKn852103
63NT N= 400 36 78% 158 57.2%K962ED4ED875E 49632K9K96543
Rond 4, som NS mot par 14, Bengt Brynell - Åke Hansson
74 N= 620 43 93% 201 62.3%75EDKn83KD94E5 Kn10984K1075103Kn8
84 N-1 -50 5 11% 206 55.9%3EDKn1065286Kn104 ED82943D2E732
Rond 5, som NS mot par 13, Ann-Cecil Olsson - Eva Karlsson
93NT Ö= -600 8 17% 214 51.6%KK109875298643 E9873D8426E102
104D V= -790 0 0% 214 46.4%Kn10874Kn6D2D1073 6D97E109764E65
Rond 6, som NS mot par 24, Ulla Barkeman - Lena Stålbrink
112 S+1 140 29 63% 243 47.9%D94ED1043D9485 EK108329869763
124 S-4 -400 0 0% 243 43.9%53E1085Kn654873 EKKn969643EED10
Rond 7, som ÖV mot par 23, Jan Öhman - Erwin Wilhelm
134 V-1 -100 12 26% 255 42.5%Kn859762EKDKn42 K76382EKKn95108
143 V= 140 26 57% 281 43.6%Kn3Kn632953KKn105 ED8ED974K7D64
Rond 8, som NS mot par 22, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
153NT Ö+2 -460 5 11% 286 41.4%1098K1087DKn8752 K6436431097663
164 Ö+1 -650 19 41% 305 41.4%Kn1094D854EK952 D8386522DKn864
Rond 9, som ÖV mot par 21, Iréne Carlsson - Rasma Svensson
172NT V+2 180 36 78% 341 43.5%KKn2ED95D104EK8 E653Kn73Kn107432
186NT S= -1440 6 13% 347 41.8%2KD3876539653 86543Kn862D1048
Rond 10, som NS mot par 20, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
191 S-1 -50 7 15% 354 40.4%87102K964K9642 DKn1095EKn9102EDKn
205 S+1 620 42 91% 396 43.0%10D76310643EK43 E2EKKn85D108762
Rond 11, som NS mot par 19, Gunilla Oredsson - Eva Karlsson
213NT N= 600 23 50% 419 43.3%ED4K96987EK43 875DKn3EKKn5398
223D Ö-1 200 40 87% 459 45.3%8KKn38752Kn9752 K10753D4Kn10E1064
Rond 12, som NS mot par 18, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn
234 Ö+1 -650 35 76% 494 46.6%106410972DKn9752 72K987632D384
244 S= 130 16 35% 510 46.1%DKn10741084K3D85 E8KnEDKn10EKn10974