Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 scratch 2014-07-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 scratch 2014-07-14

Partävling, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.0.

Privatprotokoll för Ulf Ohlsson - Marianne Olsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 20, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
11NT V-1 50 31 67% 31 67.0%Kn76E107Kn63KD92 E10932653KKn875
23 Ö-1 50 17 37% 48 52.0%DKn931063D1091054 K104954EEKD983
Rond 2, som NS mot par 19, Gunilla Oredsson - Eva Karlsson
31NT S= 90 10 22% 58 42.0%EKn7D873Kn92953 D104KKn96E3EKn82
43 S-2 -200 9 20% 67 36.5%10Kn109KD4E108432 KD754274E8753
Rond 3, som ÖV mot par 18, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn
52 N= -110 9 20% 76 33.2%1098KD631076K82 E624K93EKn9764
62 S+1 -140 32 70% 108 39.3%D75Kn10751043Kn72 EKn1083K8Kn62D108
Rond 4, som NS mot par 17, Yngve Jarl - Elsie Hägg
74 N-1 -100 3 7% 111 34.7%75EDKn83KD94E5 Kn10984K1075103Kn8
85D V-3 500 46 100% 157 42.9%3EDKn1065286Kn104 ED82943D2E732
Rond 5, som ÖV mot par 16, Bo Hedberg - Thore Lindström
93 Ö-2 -200 8 17% 165 40.0%D642Kn9EKKn3DKn5 Kn105E107653D4K7
102 V+1 140 17 37% 182 39.7%E93K5428KKn982 KD52E1083KKn534
Rond 6, som NS mot par 15, Anita Olofsson - Monica Wester
115 Ö-1 50 13 28% 195 38.6%D94ED1043D9485 EK108329869763
122 S+1 140 25 54% 220 39.9%53E1085Kn654873 EKKn969643EED10
Rond 7, som NS mot par 14, Bengt Brynell - Åke Hansson
133 S-1 -100 27 59% 247 41.4%D942ED43103975 E10KKn10765D8463
141NT V= -90 30 65% 277 43.1%K7654K5E84287 1092108DKn106E932
Rond 8, som NS mot par 13, Ann-Cecil Olsson - Eva Karlsson
153NT Ö+1 -430 15 33% 292 42.4%1098K1087DKn8752 K6436431097663
164 Ö+2 -680 9 20% 301 41.0%Kn1094D854EK952 D8386522DKn864
Rond 9, som ÖV mot par 24, Ulla Barkeman - Lena Stålbrink
171NT Ö+2 150 30 65% 331 42.4%KKn2ED95D104EK8 E653Kn73Kn107432
186 N-1 100 32 70% 363 43.9%2KD3876539653 86543Kn862D1048
Rond 10, som ÖV mot par 23, Jan Öhman - Erwin Wilhelm
192NT N= -120 25 54% 388 44.5%EK432D54E7553 6K8763DKn831087
204 V= 620 38 83% 426 46.4%D54352KDKn9872 KKn98761094EKn95
Rond 11, som NS mot par 22, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
213NT N-1 -100 2 4% 428 44.4%ED4K96987EK43 875DKn3EKKn5398
224 V+1 -650 8 17% 436 43.1%8KKn38752Kn9752 K10753D4Kn10E1064
Rond 12, som NS mot par 21, Iréne Carlsson - Rasma Svensson
233NT V+3 -690 27 59% 463 43.8%106410972DKn9752 72K987632D384
242 Ö= -110 0 0% 463 42.0%DKn10741084K3D85 E8KnEDKn10EKn10974