Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Göran Ekelund - Gudrun Ekelund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 17, Britta-Lena Rundcrantz - Sonja Christensson
12 V+1 -140 26 76% 26 76.0%KDEK3983Kn8762 84DKn854KKn10653
24 V= -420 11 32% 37 54.0%2EK762K9876105 96D1098EKn5Kn976
Rond 2, som NS mot par 14, Monica Lessing - Birgit Larsson
33NT S= 400 26 76% 63 61.3%KKn2EKn7D54KD83 E954K52Kn82E52
44 V-1 100 25 74% 88 64.5%Kn962KD1097KD73 DKn985423652108
Rond 3, som NS mot par 5, Erwin Wilhelm - Greta Schöön
53NT N-1 -100 19 56% 107 62.8%9ED97KKn73KD83 KKn10621064D104109
63 Ö+1 -130 5 15% 112 54.8%E87E9654E9462 D1063Kn72KKn7538
Rond 4, som ÖV mot par 16, Göran Nyqvist - Sten Sjöström
74 V= 620 6 18% 118 49.6%D10K108EK75E763 E765EDKn75D6Kn4
84 V= 420 31 91% 149 54.8%E64310EKD421063 D975KKn865E975
Rond 5, som ÖV mot par 2, Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson
92 V-1 -100 9 26% 158 51.6%82K54362EKKn73 Kn10973DEK84D86
102NT S-2 200 34 100% 192 56.4%8762976E9EDKn5 43Kn843DKn87K97
Rond 6, som ÖV mot par 18, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
112 N+4 -170 32 94% 224 59.8%Kn863284K75422 ED107976DKn31087
121NT N= -90 6 18% 230 56.3%K106410865EK6Kn5 E8EK387529874
Rond 7, som ÖV mot par 1, Mona Andersson - Agneta Johansson
132 V-1 -100 2 6% 232 52.5%EKn6D738543542 KD31082ED62K83
142 Ö+2 170 9 26% 241 50.6%6EDKn652Kn95E72 10984K4EK106D85
Rond 8, som ÖV mot par 15, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
154 V+1 450 18 53% 259 50.7%K1094K1076ED3Kn2 ED76EKnKn97KD63
163NT V-2 -200 0 0% 259 47.6%K972DKn63D2864 E64EK8Kn1054KKn2
Rond 9, som ÖV mot par 13, Rutger Persson - Lennart Lindahl
176 N-1 50 33 97% 292 50.5%K109284D10510652 76543ED873743
186 Ö= 980 32 94% 324 52.9%K10ED10952EKKn76 DKn8763K876494
Rond 10, som NS mot par 8, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
192 S-2 -100 2 6% 326 50.4%Kn9652K864KD93 EDKn10K107437542
202 V-4 400 34 100% 360 52.9%D764KD756Kn642 EKn942K95E10875
Rond 11, som ÖV mot par 10, Monica Mattsson - Gunilla Oredsson
213NT Ö= 400 19 56% 379 53.0%EKDK85D764D104 1086531092EKKn53
221 S= -80 20 59% 399 53.3%D547541086ED32 Kn632DKn9KKn92K9
Rond 12, som NS mot par 4, Hans Mattsson - Lisa Engström
233 Ö+1 -130 8 24% 407 52.0%5Kn8652DKn6K642 KD10982104ED1073
243NT Ö+2 -460 6 18% 413 50.6%K1042D710943E72 Kn83Kn109652D954