Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Bertil Cohen - Jörgen Cohen

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 39, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
13 V+1 170 21 62% 21 62.0%75210976542K104 EKn109632ED7ED9
23 V+1 170 7 21% 28 41.5%KD1053KnD103D832 EKn87454342EK4
Rond 2, som ÖV mot par 40, Anitha Lindgren - Marian Krook
33NT S-1 50 23 68% 51 50.3%D1076D98E6Kn1094 8310643K1097376
44 Ö-1 -100 9 26% 60 44.2%1076KD105E8E642 EK3E874Kn43Kn95
Rond 3, som NS mot par 41, Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren
53NT S-1 -100 19 56% 79 46.6%9ED97KKn73KD83 KKn10621064D104109
63NT Ö-2 200 29 85% 108 53.0%E87E9654E9462 D1063Kn72KKn7538
Rond 4, som NS mot par 42, Yngve Jarl - Birgitta Forsström
73NT Ö+1 -630 21 62% 129 54.3%98439942KD1082 KKn26432Kn108395
84 Ö= -420 3 9% 132 48.6%Kn102ED732Kn1096K K8954873DKn842
Rond 5, som NS mot par 31, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
93NT Ö-1 100 25 74% 157 51.4%EK65Kn109872Kn52 D4E6D1097531094
103NT S-1 -100 6 18% 163 48.1%EKDD10K10653284 Kn1095EK52410632
Rond 6, som ÖV mot par 32, Gunilla Wallin - Nina Nilsson
114 N+1 -450 16 47% 179 48.0%Kn863284K75422 ED107976DKn31087
121NT V+1 120 28 82% 207 50.8%K106410865EK6Kn5 E8EK387529874
Rond 7, som NS mot par 33, Bengt Brynell - Antje Brynell
132 V+1 -110 9 26% 216 48.9%1084EK9Kn10DKn976 9752Kn654K97E10
144 Ö+1 -450 3 9% 219 46.1%EK5273D879643 DKn731098432KKn10
Rond 8, som NS mot par 34, Steen Laursen - Merete Staal
154 V+1 -450 16 47% 235 46.1%85D95434210875 Kn3282K10865E94
163NT V-1 100 27 79% 262 48.2%Kn31042K873E1095 D1085975E96D73
Rond 9, som NS mot par 35, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
175 S= 450 21 62% 283 49.0%DKn81093292EKKn9 EKKn765EKKn64D8
184 Ö+2 -480 19 56% 302 49.4%E5Kn43D9886532 94210532EKDKn107
Rond 10, som NS mot par 36, Bertil Hansson - Stig Unoson
192 S-3 -150 0 0% 302 46.8%Kn9652K864KD93 EDKn10K107437542
203NT V-1 100 19 56% 321 47.2%D764KD756Kn642 EKn942K95E10875
Rond 11, som NS mot par 37, Olle Persson - Jan Clementsson
214 Ö= -420 6 18% 327 45.9%Kn972439EKn8652 4EDKn761082K973
222 S-1 -50 7 21% 334 44.7%E1098783274Kn75 KEK106ED5310864
Rond 12, som NS mot par 38, Gerd Lindström - Goldy Ramklint
232 S+2 170 22 65% 356 45.6%5Kn8652DKn6K642 KD10982104ED1073
243 V= -110 32 94% 388 47.6%K1042D710943E72 Kn83Kn109652D954