Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Göran Öhrn - Stig Persson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 36, Bertil Hansson - Stig Unoson
13 V-2 -100 2 6% 2 6.0%75210976542K104 EKn109632ED7ED9
23 Ö+1 170 7 21% 9 13.5%KD1053KnD103D832 EKn87454342EK4
Rond 2, som NS mot par 37, Olle Persson - Jan Clementsson
32 S-1 -50 11 32% 20 19.7%KKn2EKn7D54KD83 E954K52Kn82E52
44D S-4 -1100 0 0% 20 14.8%Kn962KD1097KD73 DKn985423652108
Rond 3, som NS mot par 38, Gerd Lindström - Goldy Ramklint
52NT N-1 -100 19 56% 39 23.0%9ED97KKn73KD83 KKn10621064D104109
63 Ö= -110 12 35% 51 25.0%E87E9654E9462 D1063Kn72KKn7538
Rond 4, som NS mot par 39, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
74 V+1 -650 12 35% 63 26.4%98439942KD1082 KKn26432Kn108395
83 N-2 -100 17 50% 80 29.4%Kn102ED732Kn1096K K8954873DKn842
Rond 5, som ÖV mot par 40, Anitha Lindgren - Marian Krook
94 N-2 100 18 53% 98 32.0%82K54362EKKn73 Kn10973DEK84D86
102 V-3 -300 4 12% 102 30.0%8762976E9EDKn5 43Kn843DKn87K97
Rond 6, som NS mot par 41, Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren
113 S+2 150 0 0% 102 27.3%K9EKKn103EE6543 54D5210986KDKn9
122 Ö= -110 12 35% 114 27.9%752DKn74Kn94D32 DKn9392D103EK106
Rond 7, som NS mot par 42, Yngve Jarl - Birgitta Forsström
132 V= -90 21 62% 135 30.5%1084EK9Kn10DKn976 9752Kn654K97E10
144 Ö+1 -450 3 9% 138 29.0%EK5273D879643 DKn731098432KKn10
Rond 8, som NS mot par 31, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
154 V+1 -450 16 47% 154 30.2%85D95434210875 Kn3282K10865E94
161NT V= -90 18 53% 172 31.6%Kn31042K873E1095 D1085975E96D73
Rond 9, som NS mot par 32, Gunilla Wallin - Nina Nilsson
172 S+2 130 4 12% 176 30.5%DKn81093292EKKn9 EKKn765EKKn64D8
185 Ö+1 -480 19 56% 195 31.9%E5Kn43D9886532 94210532EKDKn107
Rond 10, som NS mot par 33, Bengt Brynell - Antje Brynell
192 Ö-1 100 13 38% 208 32.2%Kn9652K864KD93 EDKn10K107437542
202 Ö-1 100 19 56% 227 33.4%D764KD756Kn642 EKn942K95E10875
Rond 11, som NS mot par 34, Steen Laursen - Merete Staal
214D N-1 -200 22 65% 249 34.9%Kn972439EKn8652 4EDKn761082K973
221 S+2 140 29 85% 278 37.2%E1098783274Kn75 KEK106ED5310864
Rond 12, som ÖV mot par 35, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
234 Ö-2 -200 7 21% 285 36.5%E73E7EK952Kn85 Kn64KD943108739
242 V+1 110 2 6% 287 35.2%965K8465KDKn83 ED7E3EKKn872106