Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 38, Gerd Lindström - Goldy Ramklint
12 V+1 -140 26 76% 26 76.0%KDEK3983Kn8762 84DKn854KKn10653
24 V= -420 11 32% 37 54.0%2EK762K9876105 96D1098EKn5Kn976
Rond 2, som ÖV mot par 39, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
33NT S= -400 8 24% 45 44.0%D1076D98E6Kn1094 8310643K1097376
43 V-2 -200 0 0% 45 33.0%1076KD105E8E642 EK3E874Kn43Kn95
Rond 3, som NS mot par 40, Anitha Lindgren - Marian Krook
52NT S= 120 30 88% 75 44.0%9ED97KKn73KD83 KKn10621064D104109
63NT V-1 100 25 74% 100 49.0%E87E9654E9462 D1063Kn72KKn7538
Rond 4, som NS mot par 41, Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren
74 V+1 -650 12 35% 112 47.0%98439942KD1082 KKn26432Kn108395
84 Ö= -420 3 9% 115 42.2%Kn102ED732Kn1096K K8954873DKn842
Rond 5, som NS mot par 42, Yngve Jarl - Birgitta Forsström
93NT Ö-3 300 34 100% 149 48.7%EK65Kn109872Kn52 D4E6D1097531094
103NT S= 600 34 100% 183 53.8%EKDD10K10653284 Kn1095EK52410632
Rond 6, som NS mot par 31, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
114 N+1 450 18 53% 201 53.7%K9EKKn103EE6543 54D5210986KDKn9
121NT V+1 -120 6 18% 207 50.8%752DKn74Kn94D32 DKn9392D103EK106
Rond 7, som NS mot par 32, Gunilla Wallin - Nina Nilsson
132 V= -90 21 62% 228 51.6%1084EK9Kn10DKn976 9752Kn654K97E10
144 Ö= -420 16 47% 244 51.3%EK5273D879643 DKn731098432KKn10
Rond 8, som NS mot par 33, Bengt Brynell - Antje Brynell
154 V+1 -450 16 47% 260 51.0%85D95434210875 Kn3282K10865E94
163NT V= -600 2 6% 262 48.2%Kn31042K873E1095 D1085975E96D73
Rond 9, som ÖV mot par 34, Steen Laursen - Merete Staal
174 S+1 -450 13 38% 275 47.6%K109284D10510652 76543ED873743
185D Ö= 650 28 82% 303 49.5%K10ED10952EKKn76 DKn8763K876494
Rond 10, som ÖV mot par 35, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
193 N= -140 8 24% 311 48.2%K43ED752Kn8E108 108793ED9652Kn6
203 S= -110 7 21% 318 46.8%K10852103DKn10743 93EKn86E82KD93
Rond 11, som NS mot par 36, Bertil Hansson - Stig Unoson
214 Ö= -420 6 18% 324 45.4%Kn972439EKn8652 4EDKn761082K973
221NT S-1 -50 7 21% 331 44.3%E1098783274Kn75 KEK106ED5310864
Rond 12, som NS mot par 37, Olle Persson - Jan Clementsson
233D S= 730 34 100% 365 46.7%5Kn8652DKn6K642 KD10982104ED1073
243NT Ö+2 -460 6 18% 371 45.5%K1042D710943E72 Kn83Kn109652D954