Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Bridgehuset » Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 47, Bertil Cohen - Jörgen Cohen
13 V+1 -170 13 38% 13 38.0%KDEK3983Kn8762 84DKn854KKn10653
23 V+1 -170 27 79% 40 58.5%2EK762K9876105 96D1098EKn5Kn976
Rond 2, som NS mot par 44, Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson
33NT S= 400 26 76% 66 64.3%KKn2EKn7D54KD83 E954K52Kn82E52
43 V-2 200 34 100% 100 73.2%Kn962KD1097KD73 DKn985423652108
Rond 3, som NS mot par 35, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
53NT N-2 -200 7 21% 107 62.8%9ED97KKn73KD83 KKn10621064D104109
63 Ö= -110 12 35% 119 58.2%E87E9654E9462 D1063Kn72KKn7538
Rond 4, som ÖV mot par 46, Göran Öhrn - Stig Persson
74 V+1 650 22 65% 141 59.1%D10K108EK75E763 E765EDKn75D6Kn4
83 N-2 100 17 50% 158 58.0%E64310EKD421063 D975KKn865E975
Rond 5, som ÖV mot par 32, Gunilla Wallin - Nina Nilsson
93 Ö= 110 24 71% 182 59.4%82K54362EKKn73 Kn10973DEK84D86
103 S-1 100 28 82% 210 61.7%8762976E9EDKn5 43Kn843DKn87K97
Rond 6, som ÖV mot par 48, Sanna Clementsson - Mats Andersson
114 N+2 -480 6 18% 216 57.7%Kn863284K75422 ED107976DKn31087
121NT N= -90 6 18% 222 54.4%K106410865EK6Kn5 E8EK387529874
Rond 7, som ÖV mot par 31, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
131NT N-1 100 22 65% 244 55.2%EKn6D738543542 KD31082ED62K83
144 Ö= 420 18 53% 262 55.1%6EDKn652Kn95E72 10984K4EK106D85
Rond 8, som ÖV mot par 45, Sverker Sköld - Berit Ahlquist
154 V+1 450 18 53% 280 54.9%K1094K1076ED3Kn2 ED76EKnKn97KD63
162NT V+1 150 25 74% 305 56.1%K972DKn63D2864 E64EK8Kn1054KKn2
Rond 9, som ÖV mot par 43, Ester Schneider - Hans Ryning
174 S+1 -450 13 38% 318 55.1%K109284D10510652 76543ED873743
184 Ö+2 480 15 44% 333 54.4%K10ED10952EKKn76 DKn8763K876494
Rond 10, som NS mot par 38, Gerd Lindström - Goldy Ramklint
192 N= 110 20 59% 353 54.7%Kn9652K864KD93 EDKn10K107437542
202 Ö= -90 12 35% 365 53.7%D764KD756Kn642 EKn942K95E10875
Rond 11, som ÖV mot par 40, Anitha Lindgren - Marian Krook
214 V-1 -50 2 6% 367 51.4%EKDK85D764D104 1086531092EKKn53
222NT S+1 -150 2 6% 369 49.4%D547541086ED32 Kn632DKn9KKn92K9
Rond 12, som NS mot par 34, Steen Laursen - Merete Staal
233 Ö+1 -130 8 24% 377 48.3%5Kn8652DKn6K642 KD10982104ED1073
243NT Ö+2 -460 6 18% 383 47.0%K1042D710943E72 Kn83Kn109652D954