Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Bridgehuset » Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Bertil Hansson - Stig Unoson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 46, Göran Öhrn - Stig Persson
13 V-2 100 32 94% 32 94.0%KDEK3983Kn8762 84DKn854KKn10653
23 Ö+1 -170 27 79% 59 86.5%2EK762K9876105 96D1098EKn5Kn976
Rond 2, som ÖV mot par 41, Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren
33NT N-3 150 34 100% 93 91.0%D1076D98E6Kn1094 8310643K1097376
43 V= 140 19 56% 112 82.2%1076KD105E8E642 EK3E874Kn43Kn95
Rond 3, som NS mot par 48, Sanna Clementsson - Mats Andersson
52 N-1 -100 19 56% 131 77.0%9ED97KKn73KD83 KKn10621064D104109
63NT V= -600 1 3% 132 64.7%E87E9654E9462 D1063Kn72KKn7538
Rond 4, som ÖV mot par 40, Anitha Lindgren - Marian Krook
74 V+1 650 22 65% 154 64.7%D10K108EK75E763 E765EDKn75D6Kn4
82NT V= 120 22 65% 176 64.8%E64310EKD421063 D975KKn865E975
Rond 5, som ÖV mot par 45, Sverker Sköld - Berit Ahlquist
93NT Ö-1 -100 9 26% 185 60.4%82K54362EKKn73 Kn10973DEK84D86
102 N= -90 17 50% 202 59.4%8762976E9EDKn5 43Kn843DKn87K97
Rond 6, som ÖV mot par 43, Ester Schneider - Hans Ryning
113NT S+3 -490 0 0% 202 54.0%Kn863284K75422 ED107976DKn31087
121NT V= 90 16 47% 218 53.4%K106410865EK6Kn5 E8EK387529874
Rond 7, som NS mot par 35, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
132 V-1 100 32 94% 250 56.5%1084EK9Kn10DKn976 9752Kn654K97E10
144 Ö-1 50 31 91% 281 59.0%EK5273D879643 DKn731098432KKn10
Rond 8, som ÖV mot par 37, Olle Persson - Jan Clementsson
154 V+1 450 18 53% 299 58.6%K1094K1076ED3Kn2 ED76EKnKn97KD63
161NT V= 90 16 47% 315 57.9%K972DKn63D2864 E64EK8Kn1054KKn2
Rond 9, som NS mot par 31, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
175 S= 450 21 62% 336 58.1%DKn81093292EKKn9 EKKn765EKKn64D8
184 Ö+2 -480 19 56% 355 58.0%E5Kn43D9886532 94210532EKDKn107
Rond 10, som ÖV mot par 47, Bertil Cohen - Jörgen Cohen
192 S-3 150 34 100% 389 60.2%K43ED752Kn8E108 108793ED9652Kn6
203NT V-1 -100 15 44% 404 59.4%K10852103DKn10743 93EKn86E82KD93
Rond 11, som ÖV mot par 44, Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson
214 Ö= 420 28 82% 432 60.5%EKDK85D764D104 1086531092EKKn53
221NT S-1 50 27 79% 459 61.3%D547541086ED32 Kn632DKn9KKn92K9
Rond 12, som NS mot par 32, Gunilla Wallin - Nina Nilsson
234D S-2 -500 0 0% 459 58.7%5Kn8652DKn6K642 KD10982104ED1073
244 V= -130 25 74% 484 59.3%K1042D710943E72 Kn83Kn109652D954