Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 43, Ester Schneider - Hans Ryning
12 Ö+2 170 21 62% 21 62.0%75210976542K104 EKn109632ED7ED9
23 V+1 170 7 21% 28 41.5%KD1053KnD103D832 EKn87454342EK4
Rond 2, som NS mot par 42, Yngve Jarl - Birgitta Forsström
33NT N+1 430 34 100% 62 61.0%KKn2EKn7D54KD83 E954K52Kn82E52
44 V-1 100 25 74% 87 64.2%Kn962KD1097KD73 DKn985423652108
Rond 3, som ÖV mot par 32, Gunilla Wallin - Nina Nilsson
52 N-1 100 15 44% 102 60.2%E87K3E9862Kn42 D543Kn8525E765
63 N-2 100 15 44% 117 57.5%Kn5K862EKDKn1097 K942D1083D10543
Rond 4, som NS mot par 38, Gerd Lindström - Goldy Ramklint
73 V+1 -170 32 94% 149 62.7%98439942KD1082 KKn26432Kn108395
83 Ö-1 50 26 76% 175 64.4%Kn102ED732Kn1096K K8954873DKn842
Rond 5, som ÖV mot par 47, Bertil Cohen - Jörgen Cohen
93NT Ö-1 -100 9 26% 184 60.1%82K54362EKKn73 Kn10973DEK84D86
103NT S-1 100 28 82% 212 62.3%8762976E9EDKn5 43Kn843DKn87K97
Rond 6, som ÖV mot par 44, Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson
114 N+1 -450 16 47% 228 60.9%Kn863284K75422 ED107976DKn31087
121NT V+1 120 28 82% 256 62.7%K106410865EK6Kn5 E8EK387529874
Rond 7, som NS mot par 39, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
131NT N-1 -100 12 35% 268 60.5%1084EK9Kn10DKn976 9752Kn654K97E10
144 Ö= -420 16 47% 284 59.6%EK5273D879643 DKn731098432KKn10
Rond 8, som ÖV mot par 46, Göran Öhrn - Stig Persson
154 V+1 450 18 53% 302 59.1%K1094K1076ED3Kn2 ED76EKnKn97KD63
161NT V= 90 16 47% 318 58.4%K972DKn63D2864 E64EK8Kn1054KKn2
Rond 9, som ÖV mot par 36, Bertil Hansson - Stig Unoson
175 S= -450 13 38% 331 57.2%K109284D10510652 76543ED873743
184 Ö+2 480 15 44% 346 56.4%K10ED10952EKKn76 DKn8763K876494
Rond 10, som ÖV mot par 48, Sanna Clementsson - Mats Andersson
192 N= -110 14 41% 360 55.6%K43ED752Kn8E108 108793ED9652Kn6
202NT V+2 180 32 94% 392 57.5%K10852103DKn10743 93EKn86E82KD93
Rond 11, som ÖV mot par 35, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
212 V+2 170 8 24% 400 56.0%EKDK85D764D104 1086531092EKKn53
222 S-1 50 27 79% 427 57.0%D547541086ED32 Kn632DKn9KKn92K9
Rond 12, som ÖV mot par 45, Sverker Sköld - Berit Ahlquist
232 S+1 -140 17 50% 444 56.7%E73E7EK952Kn85 Kn64KD943108739
243NT Ö+1 430 21 62% 465 56.9%965K8465KDKn83 ED7E3EKKn872106