Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Bridgehuset » Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Gunnar Hudin - Elisabet Hudin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 4, Hans Mattsson - Lisa Engström
12 V+1 -140 26 76% 26 76.0%KDEK3983Kn8762 84DKn854KKn10653
24 V= -420 11 32% 37 54.0%2EK762K9876105 96D1098EKn5Kn976
Rond 2, som NS mot par 5, Erwin Wilhelm - Greta Schöön
33NT S= 400 26 76% 63 61.3%KKn2EKn7D54KD83 E954K52Kn82E52
44 V= -620 8 24% 71 52.0%Kn962KD1097KD73 DKn985423652108
Rond 3, som ÖV mot par 6, Britt Lindberg - Anita Martinsson
52 N-3 300 34 100% 105 61.6%E87K3E9862Kn42 D543Kn8525E765
63 Ö+1 130 29 85% 134 65.5%Kn5K862EKDKn1097 K942D1083D10543
Rond 4, som ÖV mot par 7, Lena Jeppsson - Iréne Carlsson
73NT Ö+1 630 13 38% 147 61.6%D10K108EK75E763 E765EDKn75D6Kn4
84 Ö-1 -50 8 24% 155 56.9%E64310EKD421063 D975KKn865E975
Rond 5, som NS mot par 8, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
92 N-2 -100 16 47% 171 55.8%EK65Kn109872Kn52 D4E6D1097531094
102 N= 90 17 50% 188 55.2%EKDD10K10653284 Kn1095EK52410632
Rond 6, som NS mot par 9, Göran Ekelund - Gudrun Ekelund
112 N+4 170 2 6% 190 50.7%K9EKKn103EE6543 54D5210986KDKn9
121NT N= 90 28 82% 218 53.3%752DKn74Kn94D32 DKn9392D103EK106
Rond 7, som NS mot par 10, Monica Mattsson - Gunilla Oredsson
132 V+1 -110 9 26% 227 51.2%1084EK9Kn10DKn976 9752Kn654K97E10
144 Ö-1 50 31 91% 258 54.1%EK5273D879643 DKn731098432KKn10
Rond 8, som ÖV mot par 11, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
153NT V+2 460 34 100% 292 57.1%K1094K1076ED3Kn2 ED76EKnKn97KD63
163NT V-1 -100 7 21% 299 54.9%K972DKn63D2864 E64EK8Kn1054KKn2
Rond 9, som NS mot par 12, Elsa Olsson - Birgit Hartman
174 S+1 450 21 62% 320 55.3%DKn81093292EKKn9 EKKn765EKKn64D8
184 Ö+1 -450 33 97% 353 57.6%E5Kn43D9886532 94210532EKDKn107
Rond 10, som NS mot par 1, Mona Andersson - Agneta Johansson
192 N= 110 20 59% 373 57.7%Kn9652K864KD93 EDKn10K107437542
203 Ö-1 100 19 56% 392 57.6%D764KD756Kn642 EKn942K95E10875
Rond 11, som NS mot par 2, Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson
213NT Ö= -400 15 44% 407 57.0%Kn972439EKn8652 4EDKn761082K973
221NT S+1 120 24 71% 431 57.6%E1098783274Kn75 KEK106ED5310864
Rond 12, som NS mot par 3, Willy Landgren - Bibi Jönsson
233 V-2 200 27 79% 458 58.5%5Kn8652DKn6K642 KD10982104ED1073
243 V+1 -130 25 74% 483 59.2%K1042D710943E72 Kn83Kn109652D954