Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Bridgehuset » Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Göran Nyqvist - Sten Sjöström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 6, Britt Lindberg - Anita Martinsson
13 V+1 170 21 62% 21 62.0%75210976542K104 EKn109632ED7ED9
24 V+1 450 34 100% 55 81.0%KD1053KnD103D832 EKn87454342EK4
Rond 2, som NS mot par 7, Lena Jeppsson - Iréne Carlsson
33NT S-1 -50 11 32% 66 64.7%KKn2EKn7D54KD83 E954K52Kn82E52
44D V= -790 4 12% 70 51.5%Kn962KD1097KD73 DKn985423652108
Rond 3, som NS mot par 8, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
53NT N-2 -200 7 21% 77 45.4%9ED97KKn73KD83 KKn10621064D104109
65D Ö-2 500 34 100% 111 54.5%E87E9654E9462 D1063Kn72KKn7538
Rond 4, som NS mot par 9, Göran Ekelund - Gudrun Ekelund
74 V= -620 28 82% 139 58.4%98439942KD1082 KKn26432Kn108395
84 V= -420 3 9% 142 52.2%Kn102ED732Kn1096K K8954873DKn842
Rond 5, som ÖV mot par 10, Monica Mattsson - Gunilla Oredsson
94 Ö= 130 28 82% 170 55.6%82K54362EKKn73 Kn10973DEK84D86
102 N= -90 17 50% 187 55.0%8762976E9EDKn5 43Kn843DKn87K97
Rond 6, som NS mot par 11, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
115 S+1 420 11 32% 198 52.9%K9EKKn103EE6543 54D5210986KDKn9
121NT N-1 -100 16 47% 214 52.4%752DKn74Kn94D32 DKn9392D103EK106
Rond 7, som NS mot par 12, Elsa Olsson - Birgit Hartman
132 V= -90 21 62% 235 53.2%1084EK9Kn10DKn976 9752Kn654K97E10
144 Ö= -420 16 47% 251 52.7%EK5273D879643 DKn731098432KKn10
Rond 8, som NS mot par 1, Mona Andersson - Agneta Johansson
154 V+1 -450 16 47% 267 52.3%85D95434210875 Kn3282K10865E94
163NT V-1 100 27 79% 294 54.0%Kn31042K873E1095 D1085975E96D73
Rond 9, som NS mot par 2, Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson
174 S+1 450 21 62% 315 54.5%DKn81093292EKKn9 EKKn765EKKn64D8
184 Ö+2 -480 19 56% 334 54.6%E5Kn43D9886532 94210532EKDKn107
Rond 10, som NS mot par 3, Willy Landgren - Bibi Jönsson
192 N= 110 20 59% 354 54.8%Kn9652K864KD93 EDKn10K107437542
204 Ö-1 100 19 56% 373 54.9%D764KD756Kn642 EKn942K95E10875
Rond 11, som NS mot par 4, Hans Mattsson - Lisa Engström
213NT Ö= -400 15 44% 388 54.3%Kn972439EKn8652 4EDKn761082K973
221 S+2 110 18 53% 406 54.3%E1098783274Kn75 KEK106ED5310864
Rond 12, som ÖV mot par 5, Erwin Wilhelm - Greta Schöön
233NT Ö-2 -200 7 21% 413 52.8%E73E7EK952Kn85 Kn64KD943108739
242 V+2 130 9 26% 422 51.7%965K8465KDKn83 ED7E3EKKn872106