Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » måndag 14.00 scratch 2014-05-26 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag 14.00 scratch 2014-05-26

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 22. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 18, Willy Landgren - Bibi Jönsson
16NT Ö-2 100 22 92% 22 92.0%974Kn9854E97410 K8321063652DKn2
23 Ö+1 -170 12 50% 34 71.0%2KDKn32EK76532 E8732E9875D108
Rond 2, som NS mot par 3, Marianne Servin - Ulla Öberg
32 V+2 -170 3 13% 37 51.7%KKn95542E6D974 D42K6K10985382
42 V+1 -110 15 63% 52 54.5%K832K8364Kn1098 D76EDKn7495276
Rond 3, som NS mot par 15, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
52 N= 110 21 88% 73 61.2%83EK72E1096Kn98 Kn94Kn843D84E104
62 V+2 -170 10 42% 83 58.0%910972EKD106Kn73 7432KD8Kn83242
Rond 4, som ÖV mot par 17, Göran Öhrn - Stig Persson
74 S+1 -150 19 79% 102 61.0%10542K102EKn52106 Kn8797643DKn842
83 S-1 50 19 79% 121 63.2%D106543ED1051085 8793KD10939743
Rond 5, som ÖV mot par 9, Gunilla Wallin - Christina Leander
93NT N+1 -430 5 21% 126 58.6%Kn9876587761075 D42D65432EK10Kn
102NT S-2 200 24 100% 150 62.7%EKn10Kn1054E52D75 96543E98Kn10K96
Rond 6, som ÖV mot par 26, Lennart Lindahl - Rutger Persson
113NT Ö+1 430 21 88% 171 65.0%EKn632K6EK7D86 94ED73Kn1053E109
123NT Ö= 400 18 75% 189 65.8%K1083106497Kn875 EKnEKKn2KKn843E10
Rond 7, som NS mot par 5, Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren
134 S+2 680 18 75% 207 66.5%E9843EKDKn7592 KD52Kn921064K105
145 N-1 -50 11 46% 218 65.1%KDKn4KDKn64D5310 109853E875KnKn96
Rond 8, som ÖV mot par 7, Hans Ryning - Kjell Öberg
154 V-3 -150 1 4% 219 61.0%EKEK9432K8654 D943D98742Kn7D
163NT S= -400 2 8% 221 57.7%6428K853EDKn54 D83K7543292109
Rond 9, som ÖV mot par 4, Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad
171 N+2 -140 0 0% 221 54.3%Kn876D107427E87 KD5393D983K95
183NT N-2 200 23 96% 244 56.6%K98E1064Kn321076 DKnK52K10964953
Rond 10, som ÖV mot par 24, Britta-Lena Rundcrantz - Sonja Christensson
192 V-4 -400 0 0% 244 53.6%E964ED10686286 K2952E107KKn732
204 V+1 650 16 67% 260 54.3%D962EK107Kn72D10 EKKn85D59K9642
Rond 11, som NS mot par 8, Ester Schneider - Gunvor Dieden
214 N= 620 15 63% 275 54.7%E8732EKn72103E8 D9K1096EKn2K964
224 S+3 510 21 88% 296 56.2%107ED109KDKn873E 82KKn63EKDKn643