Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Hässelby BK » Årsmötesbridge 2014-06-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Hässelby BK

Årsmötesbridge 2014-06-05

Partävling, 4 bord, 8 par. Antal brickor: 28. Medel: 84.0.

Privatprotokoll för Olle Annell - Lars Bäcklund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

Giv Resultat Poäng % Ack Ack %
Rond 1, som NS mot par 5, Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell
1 50 4 67% 4 67.0%
2 -300 2 33% 6 50.0%
3 -400 2 33% 8 44.3%
4 -100 0 0% 8 33.2%
Rond 2, som ÖV mot par 7, Bengt Pettersson - Gunnar Lund
5 400 4 67% 12 40.0%
6 600 4 67% 16 44.5%
7 -200 0 0% 16 38.1%
8 -1020 0 0% 16 33.4%
Rond 3, som NS mot par 4, Elena Ström - Lars Sammils
9 450 4 67% 20 37.1%
10 -600 6 100% 26 43.4%
11 170 5 83% 31 47.0%
12 710 0 0% 31 43.1%
Rond 4, som ÖV mot par 3, Mikael Höglund - Begnt Höglund
13 500 6 100% 37 47.5%
14 -450 0 0% 37 44.1%
15 -1400 0 0% 37 41.1%
16 650 4 67% 41 42.8%
Rond 5, som ÖV mot par 1, Göran Johannsen - Kent Sandström
17 -450 4 67% 45 44.2%
18 -100 1 17% 46 42.7%
19 50 2 33% 48 42.2%
20 620 4 67% 52 43.4%
Rond 6, som ÖV mot par 8, Hans Åkesson - Göran Blomquist
21 430 2 33% 54 42.9%
22 -200 0 0% 54 41.0%
23 620 4 67% 58 42.1%
24 -500 0 0% 58 40.3%
Rond 7, som NS mot par 2, Bert-Åke Olsson - Bo Östlund
25 140 2 33% 60 40.0%
26 630 4 67% 64 41.1%
27 920 4 67% 68 42.0%
28 620 5 83% 73 43.5%

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Mikael Höglund - Begnt Höglund 500 6/0
Olle Annell - Lars Bäcklund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell 50 4/2
Elena Ström - Lars Sammils Bert-Åke Olsson - Bo Östlund -50 1/5
Hans Åkesson - Göran Blomquist Göran Johannsen - Kent Sandström -50 1/5

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Elena Ström - Lars Sammils Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 620 6/0
Hans Åkesson - Göran Blomquist Göran Johannsen - Kent Sandström -200 4/2
Olle Annell - Lars Bäcklund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell -300 2/4
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Mikael Höglund - Begnt Höglund -800 0/6

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Elena Ström - Lars Sammils Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 200 6/0
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Mikael Höglund - Begnt Höglund -140 4/2
Olle Annell - Lars Bäcklund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell -400 2/4
Hans Åkesson - Göran Blomquist Göran Johannsen - Kent Sandström -430 0/6

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Hans Åkesson - Göran Blomquist Göran Johannsen - Kent Sandström 620 6/0
Elena Ström - Lars Sammils Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 170 3/3
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Mikael Höglund - Begnt Höglund 170 3/3
Olle Annell - Lars Bäcklund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell -100 0/6

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Göran Johannsen - Kent Sandström Elena Ström - Lars Sammils 100 6/0
Hans Åkesson - Göran Blomquist Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 50 4/2
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Olle Annell - Lars Bäcklund -400 2/4
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Mikael Höglund - Begnt Höglund -460 0/6

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Hans Åkesson - Göran Blomquist Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 140 6/0
Göran Johannsen - Kent Sandström Elena Ström - Lars Sammils -600 2/4
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Mikael Höglund - Begnt Höglund -600 2/4
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Olle Annell - Lars Bäcklund -600 2/4

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Olle Annell - Lars Bäcklund 200 6/0
Hans Åkesson - Göran Blomquist Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 140 4/2
Göran Johannsen - Kent Sandström Elena Ström - Lars Sammils -100 2/4
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Mikael Höglund - Begnt Höglund -800 0/6

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Olle Annell - Lars Bäcklund 1020 6/0
Hans Åkesson - Göran Blomquist Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 940 4/2
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Mikael Höglund - Begnt Höglund 520 2/4
Göran Johannsen - Kent Sandström Elena Ström - Lars Sammils 490 0/6

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Hans Åkesson - Göran Blomquist Mikael Höglund - Begnt Höglund 480 6/0
Olle Annell - Lars Bäcklund Elena Ström - Lars Sammils 450 4/2
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell 200 2/4
Göran Johannsen - Kent Sandström Bengt Pettersson - Gunnar Lund -1540 0/6

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Olle Annell - Lars Bäcklund Elena Ström - Lars Sammils -600 6/0
Göran Johannsen - Kent Sandström Bengt Pettersson - Gunnar Lund -630 2/4
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell -630 2/4
Hans Åkesson - Göran Blomquist Mikael Höglund - Begnt Höglund -630 2/4

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Göran Johannsen - Kent Sandström Bengt Pettersson - Gunnar Lund 170 5/1
Olle Annell - Lars Bäcklund Elena Ström - Lars Sammils 170 5/1
Hans Åkesson - Göran Blomquist Mikael Höglund - Begnt Höglund 140 2/4
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell 110 0/6

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell 1460 5/1
Hans Åkesson - Göran Blomquist Mikael Höglund - Begnt Höglund 1460 5/1
Göran Johannsen - Kent Sandström Bengt Pettersson - Gunnar Lund 1440 2/4
Olle Annell - Lars Bäcklund Elena Ström - Lars Sammils 710 0/6

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Hans Åkesson - Göran Blomquist Elena Ström - Lars Sammils 100 6/0
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Göran Johannsen - Kent Sandström -140 3/3
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell -140 3/3
Mikael Höglund - Begnt Höglund Olle Annell - Lars Bäcklund -500 0/6

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Mikael Höglund - Begnt Höglund Olle Annell - Lars Bäcklund 450 6/0
Hans Åkesson - Göran Blomquist Elena Ström - Lars Sammils 200 4/2
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Göran Johannsen - Kent Sandström 100 1/5
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell 100 1/5

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Mikael Höglund - Begnt Höglund Olle Annell - Lars Bäcklund 1400 6/0
Hans Åkesson - Göran Blomquist Elena Ström - Lars Sammils 1100 4/2
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Göran Johannsen - Kent Sandström -100 2/4
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell -500 0/6

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Hans Åkesson - Göran Blomquist Elena Ström - Lars Sammils -300 6/0
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Göran Johannsen - Kent Sandström -650 2/4
Mikael Höglund - Begnt Höglund Olle Annell - Lars Bäcklund -650 2/4
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell -650 2/4

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Hans Åkesson - Göran Blomquist Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell 480 6/0
Göran Johannsen - Kent Sandström Olle Annell - Lars Bäcklund 450 2/4
Mikael Höglund - Begnt Höglund Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 450 2/4
Elena Ström - Lars Sammils Bengt Pettersson - Gunnar Lund 450 2/4

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Göran Johannsen - Kent Sandström Olle Annell - Lars Bäcklund 100 5/1
Mikael Höglund - Begnt Höglund Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 100 5/1
Elena Ström - Lars Sammils Bengt Pettersson - Gunnar Lund 50 1/5
Hans Åkesson - Göran Blomquist Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell 50 1/5

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Hans Åkesson - Göran Blomquist Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell 100 6/0
Göran Johannsen - Kent Sandström Olle Annell - Lars Bäcklund -50 4/2
Mikael Höglund - Begnt Höglund Bert-Åke Olsson - Bo Östlund -100 1/5
Elena Ström - Lars Sammils Bengt Pettersson - Gunnar Lund -100 1/5

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Elena Ström - Lars Sammils Bengt Pettersson - Gunnar Lund -170 6/0
Mikael Höglund - Begnt Höglund Bert-Åke Olsson - Bo Östlund -500 4/2
Göran Johannsen - Kent Sandström Olle Annell - Lars Bäcklund -620 2/4
Hans Åkesson - Göran Blomquist Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell -650 0/6

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Elena Ström - Lars Sammils Mikael Höglund - Begnt Höglund 50 6/0
Hans Åkesson - Göran Blomquist Olle Annell - Lars Bäcklund -430 4/2
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Bengt Pettersson - Gunnar Lund -460 1/5
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Göran Johannsen - Kent Sandström -460 1/5

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Hans Åkesson - Göran Blomquist Olle Annell - Lars Bäcklund 200 6/0
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Bengt Pettersson - Gunnar Lund -620 3/3
Elena Ström - Lars Sammils Mikael Höglund - Begnt Höglund -620 3/3
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Göran Johannsen - Kent Sandström -650 0/6

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Elena Ström - Lars Sammils Mikael Höglund - Begnt Höglund -170 6/0
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Bengt Pettersson - Gunnar Lund -620 2/4
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Göran Johannsen - Kent Sandström -620 2/4
Hans Åkesson - Göran Blomquist Olle Annell - Lars Bäcklund -620 2/4

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Hans Åkesson - Göran Blomquist Olle Annell - Lars Bäcklund 500 6/0
Elena Ström - Lars Sammils Mikael Höglund - Begnt Höglund 300 4/2
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Bengt Pettersson - Gunnar Lund -90 2/4
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Göran Johannsen - Kent Sandström -800 0/6

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Mikael Höglund - Begnt Höglund Göran Johannsen - Kent Sandström 170 6/0
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Elena Ström - Lars Sammils 140 2/4
Olle Annell - Lars Bäcklund Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 140 2/4
Hans Åkesson - Göran Blomquist Bengt Pettersson - Gunnar Lund 140 2/4

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Mikael Höglund - Begnt Höglund Göran Johannsen - Kent Sandström 630 4/2
Olle Annell - Lars Bäcklund Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 630 4/2
Hans Åkesson - Göran Blomquist Bengt Pettersson - Gunnar Lund 630 4/2
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Elena Ström - Lars Sammils 600 0/6

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Hans Åkesson - Göran Blomquist Bengt Pettersson - Gunnar Lund 980 6/0
Olle Annell - Lars Bäcklund Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 920 4/2
Mikael Höglund - Begnt Höglund Göran Johannsen - Kent Sandström 480 1/5
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Elena Ström - Lars Sammils 480 1/5

Bricka 28

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Olle Annell - Lars Bäcklund Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 620 5/1
Hans Åkesson - Göran Blomquist Bengt Pettersson - Gunnar Lund 620 5/1
Mikael Höglund - Begnt Höglund Göran Johannsen - Kent Sandström 200 2/4
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Elena Ström - Lars Sammils -100 0/6