Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2014-04-09 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2014-04-09

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 45, Barbro Söderberg - Birgit Andersson
12 Ö= -110 12 29% 12 29.0%EK84106Kn64E1074 62972D75KD862
21NT S+1 120 39 93% 51 61.0%97D53K10928532 KKn8EKn76E876D10
Rond 2, som NS mot par 44, Gunilla Ljung - Gun Bellander
34 S+1 450 34 81% 85 67.7%D842EKD3K8542 EKn53D65875EKn3
43NT V+3 -690 17 40% 102 60.8%54KD97Kn75K974 Kn7210421063Kn652
Rond 3, som ÖV mot par 43, Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom
53 S= -140 20 48% 122 58.2%K1094E4KD98Kn64 D75D52E754385
64 S-3 150 39 93% 161 64.0%Kn1094Kn638652K5 EK853K107E31092
Rond 4, som ÖV mot par 42, Agneta Johansson - Lars Svensson
71NT V= 90 19 45% 180 61.3%K6425E8537653 D98EKD9D76Kn92
84 N+1 -450 22 52% 202 60.1%4104Kn987654Kn53 DKn1073K52103E82
Rond 5, som ÖV mot par 41, Rutger Persson - Claes Nilsson
94 S+1 -450 20 48% 222 58.8%K2K98Kn8753EKn2 5437543D99853
106 Ö= 1370 34 81% 256 61.0%DKnKDKn2K5ED1095 E10754E10964KKn2
Rond 6, som NS mot par 52, H.O. Thulin - Peter Moricz
113 S= 110 34 81% 290 62.8%9721042KKn52D93 653KD75EEK1085
124 V-3 150 36 86% 326 64.8%976643KD98543 DKn53EKKn109102Kn6
Rond 7, som NS mot par 51, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
133NT V= -600 15 36% 341 62.5%K10521052943D107 84764E10875E83
144 Ö+1 -450 2 5% 343 58.4%54EKn95E629832 D7D10842Kn3EKn107
Rond 8, som ÖV mot par 50, Lars Persson - Pia Katarina Larsson
154 V+1 450 36 86% 379 60.3%74E754D8532E9 EKDKn103K83K4104
161NT V+2 150 31 74% 410 61.1%K10984K2D8Kn632 Kn7EDKnKn976KD104
Rond 9, som NS mot par 49, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
173 N+2 200 5 12% 415 58.2%K974Kn107432E108 EKnEK65Kn1042532
183 Ö-3 150 37 88% 452 59.9%93KKn1082K1010874 KD1085E75Kn6395
Rond 10, som NS mot par 48, Jan Clementsson - Bonnie Clementsson
191NT V+1 -120 14 33% 466 58.5%D963ED43Kn51065 Kn754KnE8732E32
202 N-1 -100 7 17% 473 56.4%Kn74EKKn73D103Kn4 9285EKn95KD1073
Rond 11, som NS mot par 47, Christer Ekberg - Max Elander
213NT S= 600 31 74% 504 57.2%K864KD72K109Kn7 DKn2E10EDKn58532
223 S-1 -50 15 36% 519 56.3%Kn85EKnK95K8743 1072D10E864ED95
Rond 12, som NS mot par 46, Gunnel Karlström - Jan Karlström
232 V-2 200 40 95% 559 58.0%9865Kn2EKn6Kn1042 EKnD865987ED65
242 V+1 -110 33 79% 592 58.8%10753EK51072K96 D9867643Kn4D42