Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2014-04-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2014-04-06

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 30. Medel: 480.1.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Bo Persson - Nils-Erik Larsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 10, Gunvor Sällvik - Karin Amiel
12 Ö-2 -100 4.0 13% 4 13.0%DKn854K764E7Kn8 1097E5Kn10953K43
21NT S-2 200 27.0 84% 31 48.5%K105D108D96D943 E93EKn62E1074102
34 S+2 -480 2.0 6% 33 34.3%65275107DKn10865 EKD107431064EKn7
Rond 2, som NS mot par 12, Birgitta Lundquist - Göran Lundquist
44 Ö+2 -680 5.0 16% 38 29.8%754254EDKn10525 10EDKn9762631097
53 S= 110 28.0 88% 66 41.4%109643KnK82K1042 K2EDE643DKn753
63NT N-1 -50 19.0 59% 85 44.3%ED98K7K109762K 2DKn10963Kn5D643
Rond 3, som ÖV mot par 14, Catharina von Platen - Märta Mirow
74 S-1 100 25.0 78% 110 49.1%KnK943ED65Kn432 9632D86Kn984109
83NT N+2 -460 1.0 3% 111 43.4%76DKn93E532987 KDKn32764K6653
92 Ö+2 170 5.0 16% 116 40.3%EDKn10943KD9532 109854EK5210854
Rond 4, som ÖV mot par 16, Kerstin Harderup Johannesson - Ulla-Britt Lindmark
101 N+2 -110 5.0 16% 121 37.9%EE631098743Kn104 6542K97KDKn6D7
114 S-1 50 21.0 66% 142 40.5%108Kn543Kn92K975 KKn9731010865DKn4
124 N= -620 7.0 22% 149 38.9%KKn7D10942107532 D108532932E5D6
Rond 5, som ÖV mot par 1, Torsten Kjellin - Birgitta Kjellin
133 Ö+2 200 16.0 50% 165 39.8%EKDKn5E7ED5DKn6 92K83296109432
144 N= -420 5.0 16% 170 38.1%87542Kn82KDEKn2 K6Kn10753K97654
152 Ö= 110 10.0 31% 180 37.6%ED9853KKn75Kn106 KKn104D1076482E7
Rond 6, som NS mot par 3, Ulla Sonesson - Wilhelm Sonesson
163 S-2 -100 10.0 31% 190 37.2%D6542K89876D4 K7765EKDKnKn986
174 N-1 -50 6.0 19% 196 36.1%Kn986EKKn972DKn10 EKD53KKn865765
182 N-2 -200 12.0 38% 208 36.2%7ED8654ED51052 K10969KKn108Kn873
Rond 7, som NS mot par 5, Marianne Falck - Berit Kallstenius
192 S-1 -50 12.0 38% 220 36.3%KKn86K9873D6D2 E73DKnK10873984
203 Ö= -110 8.0 25% 228 35.8%Kn732983EKn4ED7 1085ED75497Kn82
212 N+2 170 12.0 38% 240 35.9%E1072EKn9987E63 9854K7EKDDKn74
Rond 8, som ÖV mot par 7, Liselotte Carlsson - Renée Lindgren
221 S+2 -140 8.0 25% 248 35.4%Kn4E10854329862 KDKD973EKn7653
234 Ö= 620 6.0 19% 254 34.7%E6543DKn96KED10 KKn827E972K632
244 V-1 -50 15.0 47% 269 35.2%Kn103Kn1093Kn74853 EK96EK76252E10
Rond 9, Frirond
25  - 12.1 38% 281.1 35.3%ED9983E10854K4 Kn7542DKn4K7632
26  - 12.1 38% 293.2 35.4%K82E1063EKD3K5 EKn10749109E10976
27  - 12.1 38% 305.3 35.5%EKD985396E2K6 KnD87386E109543
Rond 10, som NS mot par 11, Thure Nilsson - Ulla-Britt Hansson
283NT V+4 -520 5.0 16% 310.3 34.8%10765DKn5K953Kn6 Kn328632DKn106103
294 S+2 680 24.0 75% 334.3 36.2%EKD9E97693KKn8 72KDKn4EDKn5963
305 Ö-3 150 29.0 91% 363.3 38.0%Kn987EK532D585 K1065Kn106103ED107