Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2014-04-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2014-04-06

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 30. Medel: 480.1.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Catharina von Platen - Märta Mirow

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Marianne Falck - Berit Kallstenius
12 Ö-2 100 28.0 88% 28 88.0%210832864ED1096 EK63DKn9KD2752
21NT Ö+2 -150 15.0 47% 43 67.5%Kn864543Kn8KKn76 D72K97K532E85
34 V-2 200 23.0 72% 66 69.0%Kn98EKKnD98632K D9832K54E9432
Rond 2, som NS mot par 7, Liselotte Carlsson - Renée Lindgren
44 Ö= -620 16.0 50% 82 64.2%754254EDKn10525 10EDKn9762631097
52 V+1 -140 15.0 47% 97 60.8%109643KnK82K1042 K2EDE643DKn753
63 S-1 -50 19.0 59% 116 60.5%ED98K7K109762K 2DKn10963Kn5D643
Rond 3, som NS mot par 9, Bo Persson - Nils-Erik Larsson
74 S-1 -100 7.0 22% 123 55.0%D874Kn752K73D6 EK105E10102EK875
83NT N+2 460 31.0 97% 154 60.2%10985E1085DKn84K E4K21097EDKn1042
92 Ö+2 -170 27.0 84% 181 62.9%D6328Kn973EKKn4 KKn776E62D10876
Rond 4, som ÖV mot par 11, Thure Nilsson - Ulla-Britt Hansson
103 Ö= 110 22.0 69% 203 63.5%EE631098743Kn104 6542K97KDKn6D7
114 S+1 -450 2.0 6% 205 58.3%108Kn543Kn92K975 KKn9731010865DKn4
123NT N+2 -660 1.0 3% 206 53.7%KKn7D10942107532 D108532932E5D6
Rond 5, som NS mot par 13, Claes Nilsson - Rutger Persson
133NT V+1 -630 0.0 0% 206 49.5%8643DKn65KKn1084 1071094732EK875
144 N-2 -100 0.0 0% 206 46.0%109KD109543E963 EDKn3E76842D108
153 Ö= -140 15.0 47% 221 46.1%6EK810964K8542 732Kn952ED3D93
Rond 6, som ÖV mot par 15, Maud Ihd - Gunilla Stöhr
162 S+1 -110 6.0 19% 227 44.4%E9839421052E105 Kn10EDKn10343K732
174 S= -420 8.0 25% 235 43.2%103842E10973K98 742D1065D4E432
183 N-4 400 28.0 88% 263 45.7%8432KKn797432D EDKn510326EK964
Rond 7, som NS mot par 17, Marie-Louise Norking - Birgitta Anderberg
192 N-2 -100 5.0 16% 268 44.2%KKn86K9873D6D2 E73DKnK10873984
201NT S-1 -100 14.0 44% 282 44.1%Kn732983EKn4ED7 1085ED75497Kn82
212 S+2 170 12.0 38% 294 43.9%E1072EKn9987E63 9854K7EKDDKn74
Rond 8, som ÖV mot par 2, Lena Stålbrink - Birgitta Reuterskiöld
222 V= 110 29.0 91% 323 46.0%Kn4E10854329862 KDKD973EKn7653
234 Ö-1 -100 0.0 0% 323 44.0%E6543DKn96KED10 KKn827E972K632
241 V+3 170 30.0 94% 353 46.1%Kn103Kn1093Kn74853 EK96EK76252E10
Rond 9, som ÖV mot par 4, Greta Beck - Gun Jönsson
251NT N= -90 16.0 50% 369 46.2%ED9983E10854K4 Kn7542DKn4K7632
262NT V+1 150 2.0 6% 371 44.7%K82E1063EKD3K5 EKn10749109E10976
273 Ö= 140 10.0 31% 381 44.2%EKD985396E2K6 KnD87386E109543
Rond 10, som ÖV mot par 6, Jane Brändemar - Göran Brändemar
283NT V+4 520 27.0 84% 408 45.6%984K1087EKD742 EKDE974E42985
293NT N+3 -690 1.0 3% 409 44.1%Kn10841053K842107 653821076ED542
302 Ö= 90 26.0 81% 435 45.4%D3D9EKn974KKn62 E42874K862943