Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2014-04-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2014-04-06

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 30. Medel: 480.1.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Margareta Eriksson - Birgitta Tham

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 118, Gunnar Flinta - Ruth Holm
11 S-2 100 25.0 78% 25 78.0%DKn854K764E7Kn8 1097E5Kn10953K43
22 V+2 170 20.0 63% 45 70.5%K105D108D96D943 E93EKn62E1074102
33 V= 140 29.0 91% 74 77.3%65275107DKn10865 EKD107431064EKn7
Rond 2, som NS mot par 103, Bodil Nilsson - Sven-Åke Nilsson
44 Ö= -620 16.0 50% 90 70.5%754254EDKn10525 10EDKn9762631097
52 V+2 -170 5.0 16% 95 59.6%109643KnK82K1042 K2EDE643DKn753
63 N-2 -100 8.0 25% 103 53.8%ED98K7K109762K 2DKn10963Kn5D643
Rond 3, som ÖV mot par 105, Agneta Johansson - Lars Svensson
73 S= -140 16.0 50% 119 53.3%KnK943ED65Kn432 9632D86Kn984109
83NT N= -400 7.0 22% 126 49.4%76DKn93E532987 KDKn32764K6653
93 Ö+3 230 10.0 31% 136 47.3%EDKn10943KD9532 109854EK5210854
Rond 4, som ÖV mot par 107, Hallgerd Esping - Krister Esping
101 N= -80 14.0 44% 150 47.0%EE631098743Kn104 6542K97KDKn6D7
114 S-2 100 31.0 97% 181 51.5%108Kn543Kn92K975 KKn9731010865DKn4
124 V-5 -250 10.0 31% 191 49.8%KKn7D10942107532 D108532932E5D6
Rond 5, som NS mot par 109, Göran Ekelund - Gudrun Ekelund
132NT Ö+3 -210 12.0 38% 203 48.9%8643DKn65KKn1084 1071094732EK875
144 N-1 -50 8.0 25% 211 47.2%109KD109543E963 EDKn3E76842D108
153 Ö-1 50 27.0 84% 238 49.7%6EK810964K8542 732Kn952ED3D93
Rond 6, som NS mot par 111, Gunilla Wallin - Christina Leander
163 S-1 -50 16.0 50% 254 49.7%D6542K89876D4 K7765EKDKnKn986
174 S= 420 24.0 75% 278 51.2%Kn986EKKn972DKn10 EKD53KKn865765
182NT S-3 -300 8.0 25% 286 49.7%7ED8654ED51052 K10969KKn108Kn873
Rond 7, som NS mot par 113, Göran Andersson - Per-Ove Persson
19Pass 24.0 75% 310 51.1%KKn86K9873D6D2 E73DKnK10873984
202 Ö= -90 21.0 66% 331 51.8%Kn732983EKn4ED7 1085ED75497Kn82
212NT S+1 150 8.0 25% 339 50.5%E1072EKn9987E63 9854K7EKDDKn74
Rond 8, som ÖV mot par 115, Ruth Gustavsson - Ulla Wilhelmsson
222 V+1 140 32.0 100% 371 52.8%Kn4E10854329862 KDKD973EKn7653
234 Ö+1 650 18.0 56% 389 52.9%E6543DKn96KED10 KKn827E972K632
243 V= 140 26.0 81% 415 54.1%Kn103Kn1093Kn74853 EK96EK76252E10
Rond 9, som NS mot par 117, Eva Francke - Liv Wollin
253 N= 110 24.0 75% 439 54.9%K1031075D93DKn105 86EK62Kn762E98
264 V+1 -650 17.0 53% 456 54.8%5K75286542Kn32 D963DKn84Kn7D84
275 Ö-1 50 29.0 91% 485 56.2%104KDKn9743D872 7642EKKn1052105Kn
Rond 10, som ÖV mot par 102, Karin Löw - Britta Rafstedt
283NT V+3 490 12.0 38% 497 55.5%984K1087EKD742 EKDE974E42985
293NT N+2 -660 15.0 47% 512 55.2%Kn10841053K842107 653821076ED542
302 N+1 -140 7.0 22% 519 54.1%D3D9EKn974KKn62 E42874K862943