Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » LångfredagsBridge m Påskbuffé 11.30 mer info på hemsidan 2014-04-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

LångfredagsBridge m Påskbuffé 11.30 mer info på hemsidan 2014-04-18

Partävling, 16 bord, 32 par. Antal brickor: 24. Medel: 360.0.

Privatprotokoll för Camilla Nielsen - Karen Nielsen

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 14, Barbro Jönnson - Ingrid Modén-Öberg
12 N+2 -170 4 13% 4 13.0%Kn9632K2953D64 KD79654D2EKn53
22NT V-3 -150 0 0% 4 6.5%EKD82KD107Kn986 532E953832D52
Rond 2, som NS mot par 15, Barbro Lindskog - Elsy Jacobsson
34 N-2 -100 21 70% 25 27.7%K102ED108KD874K D9859763109254
43NT Ö= -600 12 40% 37 30.8%10842DKn3E43D104 E95398K875296
Rond 3, som ÖV mot par 5, Gunilla Ljung - Ebon Agvard
53 V+3 170 3 10% 40 26.6%Kn82K106E1064543 ED1095D9KD82EK
62NT Ö= 120 12 40% 52 28.8%Kn52E3E876EKD10 D1039854KKn5Kn43
Rond 4, som ÖV mot par 12, Carin Millar - Mari Segerberg
73 V+1 170 8 27% 60 28.6%K632D1076ED106E Kn5KKn32Kn973KD8
82NT Ö+2 180 10 33% 70 29.1%KnK10KD1097KKn865 109542EDKn3E592
Rond 5, som NS mot par 9, Lisbeth Ringdahl - Gun Persson
94 S+1 450 30 100% 100 37.0%97D8E86D109763 EKD105310974KnK4
102NT S+1 150 13 43% 113 37.6%583DKn1092K8432 E97EK105EK75Kn9
Rond 6, som ÖV mot par 3, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
114 V-1 -50 24 80% 137 41.5%KKn10865ED85Kn107 D9732104KDKn653
123 Ö-1 -50 10 33% 147 40.8%9754EK109875D9 K7642KKnKn4K832
Rond 7, som ÖV mot par 13, Kristi Meier - Per Nilsson
134 Ö+1 650 20 67% 167 42.8%Kn9732KD862E96 K6EKn3EK104KKn75
145 S= -450 7 23% 174 41.4%K54Kn5EKD107653 D2109827432Kn98
Rond 8, som NS mot par 16, Anders Olsson - Christer Ekberg
154 S-1 -100 11 37% 185 41.1%Kn1062KKn73EK1094 E753E10ED6Kn876
163 Ö+1 -170 2 7% 187 38.9%D85Kn1092Kn4K943 63EKD85K75D105
Rond 9, som ÖV mot par 4, Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard
173 Ö+2 150 30 100% 217 42.5%K9106KDKn3EDKn42 1062982E975496
183 N-1 100 11 37% 228 42.2%E964D7654D865 ED9610982EK1073
Rond 10, som NS mot par 11, Pyttsi Flodqvist - Wiviann Hassel
192NT N-1 -50 13 43% 241 42.3%Kn1074EKEKn951043 862DKn6542EK86
203 S+2 200 5 17% 246 41.0%EKn1063EKn1032EK5 K9852E8585497
Rond 11, som NS mot par 2, Bertil Hansson - Lone Stolt
213NT V+3 -490 2 7% 248 39.4%D8743108Kn42986 2D76510876KD75
223NT V+1 -630 7 23% 255 38.6%D7643106K976D8 EKn105E532Kn3263
Rond 12, som NS mot par 10, Inger Hermansson - Anita Ekberg
234 V= -620 18 60% 273 39.6%83EK728737652 D52Kn10654EKn2103
243NT Ö+3 -490 1 3% 274 38.0%EKn62762D1075Kn8 10853KD8537532