Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » LångfredagsBridge m Påskbuffé 11.30 mer info på hemsidan 2014-04-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

LångfredagsBridge m Påskbuffé 11.30 mer info på hemsidan 2014-04-18

Partävling, 16 bord, 32 par. Antal brickor: 24. Medel: 360.0.

Privatprotokoll för Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 38, Louise Grandinsson - Christina Leander
13NT S= -400 0 0% 0 0.0%Kn9632K2953D64 KD79654D2EKn53
22 N+1 -140 2 7% 2 3.5%EKD82KD107Kn986 532E953832D52
Rond 2, som NS mot par 33, Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson
33 N-3 -150 8 27% 10 11.3%K102ED108KD874K D9859763109254
43NT Ö= -600 12 40% 22 18.5%10842DKn3E43D104 E95398K875296
Rond 3, som NS mot par 36, Per Boberg - Kerstin Boberg
54 V+1 -450 9 30% 31 20.8%K64E74Kn53D1096 73Kn853297Kn872
63NT Ö= -600 3 10% 34 19.0%764DKn104298752 EK98K762D10936
Rond 4, som NS mot par 32, Sven-Olov Flodqvist - Mats Berggren
74 V+1 -650 9 30% 43 20.6%987485K8521094 ED10E944Kn76532
83NT Ö+1 -430 6 20% 49 20.5%D879428632E74 EK638765Kn4D103
Rond 5, som ÖV mot par 44, Sonja Christensson - Bernt Christensson
92 V-1 -100 16 53% 65 24.1%4KKn2D75432852 Kn862E653K109EKn
103 S= -110 26 87% 91 30.4%KD632D96286E6 Kn1084Kn7443D1075
Rond 6, som NS mot par 45, Ingela Jönsson - Britta-Lena Rundcrantz
114D Ö-2 300 27 90% 118 35.8%E4KKn92E107543D 7639862EK9842
123 N-2 -200 0 0% 118 32.8%E10E10862D2Kn764 DKn9853D363E105
Rond 7, som ÖV mot par 39, Christina Westesson - Birgit Larsson
134NT V+1 660 24 80% 142 36.5%Kn9732KD862E96 K6EKn3EK104KKn75
144 N+2 -480 2 7% 144 34.4%K54Kn5EKD107653 D2109827432Kn98
Rond 8, som ÖV mot par 34, Alf Pihl - Rolf Sjödahl
153NT S= -600 8 27% 152 33.9%KD8864Kn984D52 94D97532K10523
165 V-3 -300 0 0% 152 31.8%EKn44ED10983E82 K1097276362Kn76
Rond 9, som NS mot par 31, Börje Dahlberg - Yvonne Elg
172 S-2 -100 12 40% 164 32.2%E753E74382853 DKn84KDKn5106K107
182 N+1 140 28 93% 192 35.6%K43KDKn10875Kn42 Kn10875232EK3Kn9
Rond 10, som ÖV mot par 37, Lotti Hellsten - Sverker Hellsten
192 Ö-1 -100 12 40% 204 35.8%ED5398743K737 K9102D1086DKn952
204 S+2 -680 6 20% 210 35.0%73Kn97642KDD64 D4KD10976Kn10832
Rond 11, som ÖV mot par 43, Inga Derving - Ulla Nilborn
213NT Ö+1 430 10 33% 220 35.0%EK1065K3D5EKn104 Kn9EKn942EK9332
225 Ö+1 620 18 60% 238 36.1%KDKn4E10KKn109542 K982987D854E7
Rond 12, som NS mot par 46, Hasse Jiborn - Gunnel Jiborn
234 V+1 -650 7 23% 245 35.5%83EK728737652 D52Kn10654EKn2103
243 Ö= -110 24 80% 269 37.4%EKn62762D1075Kn8 10853KD8537532