Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » LångfredagsBridge m Påskbuffé 11.30 mer info på hemsidan 2014-04-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

LångfredagsBridge m Påskbuffé 11.30 mer info på hemsidan 2014-04-18

Partävling, 16 bord, 32 par. Antal brickor: 24. Medel: 360.0.

Privatprotokoll för Per Boberg - Kerstin Boberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 45, Ingela Jönsson - Britta-Lena Rundcrantz
12NT N+1 -150 7 23% 7 23.0%Kn9632K2953D64 KD79654D2EKn53
23 N-1 100 15 50% 22 36.5%EKD82KD107Kn986 532E953832D52
Rond 2, som ÖV mot par 34, Alf Pihl - Rolf Sjödahl
34 N-3 150 22 73% 44 48.7%EKn76545ED9632 43KKn2EKn63Kn1087
44 Ö= 620 25 83% 69 57.2%KDKnEK62DKn10952 76107546EKKn873
Rond 3, som ÖV mot par 41, Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson
54 V+1 450 21 70% 90 59.8%Kn82K106E1064543 ED1095D9KD82EK
63NT Ö= 600 27 90% 117 64.8%Kn52E3E876EKD10 D1039854KKn5Kn43
Rond 4, som NS mot par 38, Louise Grandinsson - Christina Leander
74 Ö= -620 20 67% 137 65.1%987485K8521094 ED10E944Kn76532
83NT Ö+1 -430 6 20% 143 59.5%D879428632E74 EK638765Kn4D103
Rond 5, som ÖV mot par 32, Sven-Olov Flodqvist - Mats Berggren
92 S+1 -140 8 27% 151 55.9%4KKn2D75432852 Kn862E653K109EKn
105 N+1 -620 2 7% 153 51.0%KD632D96286E6 Kn1084Kn7443D1075
Rond 6, som ÖV mot par 43, Inga Derving - Ulla Nilborn
115D Ö-1 -100 17 57% 170 51.5%KKn10865ED85Kn107 D9732104KDKn653
122 N+1 -140 3 10% 173 48.1%9754EK109875D9 K7642KKnKn4K832
Rond 7, som ÖV mot par 46, Hasse Jiborn - Gunnel Jiborn
134NT V= 630 16 53% 189 48.5%Kn9732KD862E96 K6EKn3EK104KKn75
145D Ö-1 -100 20 67% 209 49.8%K54Kn5EKD107653 D2109827432Kn98
Rond 8, som ÖV mot par 33, Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson
154 S-1 100 19 63% 228 50.7%KD8864Kn984D52 94D97532K10523
163 S= -140 9 30% 237 49.4%EKn44ED10983E82 K1097276362Kn76
Rond 9, som NS mot par 40, Göran Ekelund - Gudrun Ekelund
173 N-1 -50 21 70% 258 50.6%E753E74382853 DKn84KDKn5106K107
185 V-1 50 24 80% 282 52.2%K43KDKn10875Kn42 Kn10875232EK3Kn9
Rond 10, som NS mot par 31, Börje Dahlberg - Yvonne Elg
191NT S+1 120 25 83% 307 53.8%Kn1074EKEKn951043 862DKn6542EK86
202 N+3 200 5 17% 312 52.0%EKn1063EKn1032EK5 K9852E8585497
Rond 11, som NS mot par 39, Christina Westesson - Birgit Larsson
213NT V+3 -490 2 7% 314 49.9%D8743108Kn42986 2D76510876KD75
223NT V+2 -660 1 3% 315 47.7%D7643106K976D8 EKn105E532Kn3263
Rond 12, som NS mot par 44, Sonja Christensson - Bernt Christensson
232 V+1 -140 26 87% 341 49.4%83EK728737652 D52Kn10654EKn2103
243NT Ö+1 -430 10 33% 351 48.8%EKn62762D1075Kn8 10853KD8537532