Kommande tävlingar
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK Bridgehuset » LångfredagsBridge m Påskbuffé 11.30 mer info på hemsidan 2014-04-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

LångfredagsBridge m Påskbuffé 11.30 mer info på hemsidan 2014-04-18

Partävling, 16 bord, 32 par. Antal brickor: 24. Medel: 360.0.

Privatprotokoll för Barbro Lindskog - Elsy Jacobsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 6, Monica Lessing - Mary-Ann Persson
13 Ö-2 100 10 33% 10 33.0%105DKn873EKn10K82 E84E10K87641097
23 Ö-1 50 21 70% 31 51.5%DKn9871076E4K73 K1064Kn4Kn965E104
Rond 2, som ÖV mot par 7, Camilla Nielsen - Karen Nielsen
34 N-2 100 9 30% 40 44.3%EKn76545ED9632 43KKn2EKn63Kn1087
43NT Ö= 600 18 60% 58 48.2%KDKnEK62DKn10952 76107546EKKn873
Rond 3, som ÖV mot par 8, Gunvor Arrhén - Signe Gunnarsson
54 V+1 450 21 70% 79 52.6%Kn82K106E1064543 ED1095D9KD82EK
62 N= -110 2 7% 81 45.0%Kn52E3E876EKD10 D1039854KKn5Kn43
Rond 4, som NS mot par 9, Lisbeth Ringdahl - Gun Persson
73 Ö-1 100 30 100% 111 52.9%987485K8521094 ED10E944Kn76532
82 N-3 -150 23 77% 134 55.9%D879428632E74 EK638765Kn4D103
Rond 5, som NS mot par 10, Inger Hermansson - Anita Ekberg
94 S= 420 28 93% 162 60.0%97D8E86D109763 EKD105310974KnK4
103NT S-1 -100 1 3% 163 54.3%583DKn1092K8432 E97EK105EK75Kn9
Rond 6, som ÖV mot par 11, Pyttsi Flodqvist - Wiviann Hassel
115D Ö-2 -300 3 10% 166 50.3%KKn10865ED85Kn107 D9732104KDKn653
123 S-1 100 15 50% 181 50.2%9754EK109875D9 K7642KKnKn4K832
Rond 7, som ÖV mot par 12, Carin Millar - Mari Segerberg
133NT V+2 660 24 80% 205 52.5%Kn9732KD862E96 K6EKn3EK104KKn75
144 N+1 -450 7 23% 212 50.4%K54Kn5EKD107653 D2109827432Kn98
Rond 8, som NS mot par 1, Iréne Carlsson - Lena Jeppsson
153NT S-1 -100 11 37% 223 49.5%Kn1062KKn73EK1094 E753E10ED6Kn876
163 S-1 -50 10 33% 233 48.5%D85Kn1092Kn4K943 63EKD85K75D105
Rond 9, som NS mot par 2, Bertil Hansson - Lone Stolt
171 Ö+1 -90 15 50% 248 48.6%E753E74382853 DKn84KDKn5106K107
183 N-1 -100 19 63% 267 49.4%K43KDKn10875Kn42 Kn10875232EK3Kn9
Rond 10, som ÖV mot par 3, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
191NT S-3 150 30 100% 297 52.1%ED5398743K737 K9102D1086DKn952
204 N+2 -680 6 20% 303 50.5%73Kn97642KDD64 D4KD10976Kn10832
Rond 11, som ÖV mot par 4, Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard
213NT V+2 460 21 70% 324 51.4%EK1065K3D5EKn104 Kn9EKn942EK9332
223NT V+2 660 29 97% 353 53.5%KDKn4E10KKn109542 K982987D854E7
Rond 12, som NS mot par 5, Gunilla Ljung - Ebon Agvard
234 Ö= -620 18 60% 371 53.7%83EK728737652 D52Kn10654EKn2103
246NT V-4 200 30 100% 401 55.7%EKn62762D1075Kn8 10853KD8537532