Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Fredag 13.00 scratch 2014-02-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Fredag 13.00 scratch 2014-02-21

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Gunnar Hudin - Elisabet Hudin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 11, Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel
13 Ö-1 -50 4 20% 4 20.0%D3KKn871076KD87 Kn854E5D93EKn104
23 N-1 100 5 25% 9 22.5%DKn964Kn75Kn105K6 E538E93EDKn985
Rond 2, som ÖV mot par 22, Bengt Brynell - Judit Derzsi-Jalgard
34NT S+1 -460 3 15% 12 20.0%10643E9862D1093 82DKn4764Kn9872
41NT N-2 200 20 100% 32 40.0%765EK2DKn64K103 KKn943D10873Kn95
Rond 3, som ÖV mot par 21, Christian Söderlund - Örjan Söderlund
53 S= -140 2 10% 34 34.0%EK9753E94Kn984 D1094D652E10763
63NT N+2 -460 0 0% 34 28.3%K1072K82K106553 D963E7Kn9KD1072
Rond 4, som NS mot par 20, Aina Joheimer - Ulf Pernvi
72 V+1 -140 4 20% 38 27.1%DKn752E6KKn3282 1096D102654EDKn7
82 V+4 -170 17 85% 55 34.4%1065D1098764694 94EK3Kn43KKn875
Rond 5, som NS mot par 19, Gunnel Kristensson - Ulf Johansson
94 N= 420 17 85% 72 40.0%E1054D6287E1097 KKn83EK74Kn109K2
104 S= 620 20 100% 92 46.0%852ED6Kn10876D5 EKDKnKn1054910864
Rond 6, som ÖV mot par 18, Anna Axtenius - Lars-Bertil Jönsson
113NT Ö+1 430 17 85% 109 49.5%K5KDKn949732K9 DKn42763EKDKn8D
121NT Ö+2 150 18 90% 127 52.9%E42832K92D1098 K1075EKn65D103K7
Rond 7, som NS mot par 17, Louise Grandinsson - Alicia Carlsson
132 V= -110 6 30% 133 51.2%E963E9D9Kn10874 10872652E853E6
141NT V= -90 0 0% 133 47.5%938753EKDD1054 Kn10654ED494323
Rond 8, som NS mot par 16, Bengt Rylander - Agneta Johansson
152 Ö= -90 7 35% 140 46.7%D5KD752K7EKn96 Kn1083263D932107
162 Ö+1 -140 5 25% 145 45.3%E653EKKn73102D9 1065Kn9754KKn1062
Rond 9, som NS mot par 15, Jan-Olof Tannert - Sten Tannert
171 S= 80 7 35% 152 44.7%421094653KD874 KD93EKn8KDKn852
184 Ö= -420 4 20% 156 43.3%ED876D9E964Kn3 K1038685287642
Rond 10, som NS mot par 14, Nina Nilsson - Ove Jönsson
192 V+1 -140 7 35% 163 42.9%K53Kn876ED9753 D6K1094ED102842
204 N+1 650 14 70% 177 44.2%Kn86K106543KD87 EKD92EKn7109652
Rond 11, som NS mot par 13, Mats Andersson - Ulla Lundström
215 V+1 -420 6 30% 183 43.6%Kn654D6EKn87436 7210542K952Kn108
221NT Ö-1 100 8 40% 191 43.4%E872K64DKn4E108 D103E1082K37643
Rond 12, som NS mot par 12, Christer Karlströmer - Ulla-Lena Karlströmer
234 N= 620 14 70% 205 44.6%Kn10652KD72KDKn4 D84365EK752E8
242 N= 110 18 90% 223 46.5%KnDKn1054D4310965 D9543E8772KKn4