Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Fredag 13.00 scratch 2014-02-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Fredag 13.00 scratch 2014-02-21

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Anna Axtenius - Lars-Bertil Jönsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 4, Ulla Öberg - Ingela Jönsson
13 N-2 100 10 50% 10 50.0%D3KKn871076KD87 Kn854E5D93EKn104
23 N-1 100 5 25% 15 37.5%DKn964Kn75Kn105K6 E538E93EDKn985
Rond 2, som ÖV mot par 10, Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson
34 N= -420 10 50% 25 41.7%10643E9862D1093 82DKn4764Kn9872
41NT N+1 -120 0 0% 25 31.2%765EK2DKn64K103 KKn943D10873Kn95
Rond 3, som ÖV mot par 5, Sonja Lindblom - Ann-Katrin Zinn
53 Ö= 110 12 60% 37 37.0%EK9753E94Kn984 D1094D652E10763
63 Ö-1 -100 11 55% 48 40.0%K1072K82K106553 D963E7Kn9KD1072
Rond 4, som ÖV mot par 19, Gunnel Kristensson - Ulf Johansson
74 Ö+1 650 20 100% 68 48.6%E839854D109875 K4KKn73EK109643
85 V= 400 6 30% 74 46.2%KKn732KnD87D1062 ED852EK10952E3
Rond 5, som NS mot par 17, Louise Grandinsson - Alicia Carlsson
94 S-3 -150 2 10% 76 42.2%E1054D6287E1097 KKn83EK74Kn109K2
101NT Ö= -90 2 10% 78 39.0%852ED6Kn10876D5 EKDKnKn1054910864
Rond 6, som NS mot par 6, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
113NT Ö+1 -430 3 15% 81 36.8%86310264EKn10754 E1097E851058632
121NT Ö+2 -150 2 10% 83 34.6%DKn8104E7465432 963KD97Kn865EKn
Rond 7, som NS mot par 1, Gerd Roos - Yvonne Möller
131NT Ö-1 100 12 60% 95 36.5%E963E9D9Kn10874 10872652E853E6
142 V-2 100 14 70% 109 38.9%938753EKDD1054 Kn10654ED494323
Rond 8, som ÖV mot par 7, Emma Flodqvist - Tommy Lööf
153 Ö-2 -100 1 5% 110 36.7%E9EKn864KD8543 K76410984EKn1052
162NT S= -120 2 10% 112 35.0%DKn982D82KD634 K741094E8E8753
Rond 9, som NS mot par 2, Susanne Levin - Claudia Sjöberg
171NT S-1 -50 2 10% 114 33.5%421094653KD874 KD93EKn8KDKn852
184 V= -420 4 20% 118 32.8%ED876D9E964Kn3 K1038685287642
Rond 10, som ÖV mot par 8, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
192 S+1 -110 2 10% 120 31.6%9542E62943Kn106 EKn10873DKn87K5K
204 N+1 -650 6 30% 126 31.5%10D8254ED109873 75439EKn32KKn64
Rond 11, som NS mot par 3, Gudrun Ekelund - Göran Ekelund
215 V+1 -420 6 30% 132 31.4%Kn654D6EKn87436 7210542K952Kn108
221NT S= 90 6 30% 138 31.4%E872K64DKn4E108 D103E1082K37643
Rond 12, som ÖV mot par 9, Margaretha Olsson - Ove Olsson
234 N-1 100 19 95% 157 34.1%7EKn1043D439752 EK998Kn109861063
245 Ö-3 -150 0 0% 157 32.7%EK2K63K865832 1087692EKn109ED7