Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Fredag 13.00 scratch 2014-02-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Fredag 13.00 scratch 2014-02-21

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Gerd Roos - Yvonne Möller

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 12, Christer Karlströmer - Ulla-Lena Karlströmer
12 Ö-2 100 19 95% 19 95.0%EK7D1096328952 109624EKKn54263
23NT Ö= -400 2 10% 21 52.5%K82KD943242107 107E106KD876432
Rond 2, som NS mot par 11, Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel
35 S-1 -50 2 10% 23 38.3%DKn7510738K10654 EK9K5EKKn532ED
41NT N-1 -100 10 50% 33 41.2%E107653EK95E86 D82Kn984102D742
Rond 3, som NS mot par 22, Bengt Brynell - Judit Derzsi-Jalgard
53 S-3 -300 2 10% 35 35.0%Kn87864KDKn83K2 6532EKKn102107D5
63 S-1 -50 4 20% 39 32.5%E85Kn10E72EKn864 Kn4D96543D8439
Rond 4, som NS mot par 21, Christian Söderlund - Örjan Söderlund
72 V+1 -110 6 30% 45 32.1%DKn752E6KKn3282 1096D102654EDKn7
84 Ö+2 -480 3 15% 48 30.0%1065D1098764694 94EK3Kn43KKn875
Rond 5, som NS mot par 20, Aina Joheimer - Ulf Pernvi
93 N-1 -50 9 45% 57 31.7%E1054D6287E1097 KKn83EK74Kn109K2
102 V-2 200 15 75% 72 36.0%852ED6Kn10876D5 EKDKnKn1054910864
Rond 6, som NS mot par 19, Gunnel Kristensson - Ulf Johansson
113 V-1 50 12 60% 84 38.2%86310264EKn10754 E1097E851058632
122 V-2 100 20 100% 104 43.3%DKn8104E7465432 963KD97Kn865EKn
Rond 7, som ÖV mot par 18, Anna Axtenius - Lars-Bertil Jönsson
131NT Ö-1 -100 8 40% 112 43.1%DKn4Kn743764K52 K5KD108KKn102D93
142 V-2 -100 6 30% 118 42.1%K72K962Kn75EKn7 ED8Kn101086K9862
Rond 8, som ÖV mot par 17, Louise Grandinsson - Alicia Carlsson
152 V+1 110 17 85% 135 45.0%E9EKn864KD8543 K76410984EKn1052
161 N+1 -110 4 20% 139 43.4%DKn982D82KD634 K741094E8E8753
Rond 9, som ÖV mot par 16, Bengt Rylander - Agneta Johansson
171NT S+2 -150 3 15% 142 41.8%E1086D621042E106 Kn75K753E97Kn93
182 N= -110 0 0% 142 39.4%54Kn107543K10E105 Kn92EK2DKn73KD9
Rond 10, som NS mot par 15, Jan-Olof Tannert - Sten Tannert
192 V+2 -170 1 5% 143 37.6%K53Kn876ED9753 D6K1094ED102842
202 N+2 170 4 20% 147 36.8%Kn86K106543KD87 EKD92EKn7109652
Rond 11, som NS mot par 14, Nina Nilsson - Ove Jönsson
215 V+1 -420 6 30% 153 36.4%Kn654D6EKn87436 7210542K952Kn108
223 V-3 300 20 100% 173 39.3%E872K64DKn4E108 D103E1082K37643
Rond 12, som ÖV mot par 13, Mats Andersson - Ulla Lundström
234 N= -620 6 30% 179 38.9%7EKn1043D439752 EK998Kn109861063
243 Ö-1 -50 11 55% 190 39.6%EK2K63K865832 1087692EKn109ED7