Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Fredag 13.00 scratch 2014-02-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Fredag 13.00 scratch 2014-02-14

Partävling, 10 bord, 20 par. Antal brickor: 24. Medel: 216.0.

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
13 N= 140 16 89% 16 89.0%Kn65KD97KKn1095E E109Kn8634107543
25 V-2 100 13 72% 29 80.5%D851010965D9842 EK1043252E8KKn6
Rond 2, som ÖV mot par 6, Anita Martinsson - Marianne Andersson
34 Ö+1 650 10 56% 39 72.3%D863K62EK10942 EKKn9DD532EKn76
44D Ö= 710 18 100% 57 79.2%4KD85EDKn109732 K762963E108638
Rond 3, som NS mot par 7, Elke Walton - Ingalill Wåhlin
54 S-1 -100 10 56% 67 74.6%109DEKDKn1052D42 73EKn864327K108
63NT V-4 400 18 100% 85 78.8%K108627E752K105 74108654DKn983E
Rond 4, som ÖV mot par 8, Karin Andrée - Inger Steiner
72 Ö= 110 4 22% 89 70.7%D10742843Kn5Kn103 EK5K107674EK94
84 V+1 450 12 67% 101 70.2%EKn294972EKDKn9 D9843K3EKKn10410
Rond 5, som NS mot par 9, Bengt Rylander - Agneta Johansson
94 N+1 450 18 100% 119 73.6%KD10873239K963 64EKKn648DKn542
104D Ö-3 800 18 100% 137 76.2%9864EKn9K53652 EKn3643D6KD1083
Rond 6, som ÖV mot par 10, Jan-Olof Tannert - Sten Tannert
112 Ö= 110 17 94% 154 77.8%KD4D8653D95D7 10765EK91084962
124 N+2 -170 2 11% 156 72.2%ED8786541054102 KKn10532K93Kn32D
Rond 7, som ÖV mot par 11, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
133 Ö= 110 9 50% 165 70.5%Kn9510EK10753983 D107K5432Kn42EK
143 Ö-3 -150 2 11% 167 66.3%EDKn87E1072D8510 K2K6Kn1096K7542
Rond 8, som NS mot par 12, Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel
153 Ö-3 150 18 100% 185 68.5%KKn4K10966210842 7632EDKn5EKn4K6
16Pass 12 67% 197 68.4%Kn763E1026DKn1052 D104KD879542K4
Rond 9, som NS mot par 1, Peter Moricz - Håkan Myrhagen
172 Ö= -110 7 39% 204 66.7%E109Kn42KKn310986 Kn86D98365EKn75
184 N-1 -100 11 61% 215 66.4%64KKn7654DKn863 EKn10109EK1092E109
Rond 10, som NS mot par 2, Greger Jonsson - Anna Axtenius
194 N= 420 7 39% 222 64.9%KKnEKDKn983Kn998 D863ED8754E105
204 V-2 200 18 100% 240 66.7%EK541053EK51083 DKn1083764297Kn2
Rond 11, som NS mot par 3, Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard
212 Ö= -110 4 22% 244 64.6%KKn10D10428Kn10843 D65EK86Kn763E9
223NT Ö= -600 11 61% 255 64.4%1054E109KKn32Kn92 8327642E810843
Rond 12, som NS mot par 4, Monica Lessing - Sonja Lindblom
232 N-1 -100 4 22% 259 62.6%Kn1084E8EKDKn94K 732DKn107898652
243 V-1 50 11 61% 270 62.5%6EKD10981085393 ED764K974E1076