Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Fredag 13.00 scratch 2014-02-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Fredag 13.00 scratch 2014-02-14

Partävling, 10 bord, 20 par. Antal brickor: 24. Medel: 216.0.

Privatprotokoll för Alicia Carlsson - Louise Grandinsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Greger Jonsson - Anna Axtenius
12 N+2 170 18 100% 18 100.0%Kn65KD97KKn1095E E109Kn8634107543
24D V-1 100 13 72% 31 86.0%D851010965D9842 EK1043252E8KKn6
Rond 2, som NS mot par 3, Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard
34 V+1 -650 8 44% 39 72.0%75EKn1053Kn841093 1042987476KD85
44 Ö= -130 10 56% 49 68.0%Kn1095542KD9724 ED83EKn107Kn4K65
Rond 3, som ÖV mot par 4, Monica Lessing - Sonja Lindblom
54 N+1 -150 0 0% 49 54.4%KD42K7598E976 EKn865109643Kn53
64 Ö-2 -200 5 28% 54 50.0%5EKD2K10DKn9863 EDKn93Kn9364742
Rond 4, som NS mot par 5, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
71NT V-1 100 17 94% 71 56.3%863EDKn92E10375 Kn95KD9862D862
82 V+2 -170 14 78% 85 59.0%76DKn10D8658642 K105E876523753
Rond 5, som ÖV mot par 6, Anita Martinsson - Marianne Andersson
94 N-1 50 11 61% 96 59.2%EKn5107DKn6543E8 9D9852EK1072107
103 V+1 130 12 67% 108 60.0%KD107275Kn8E974 5KD1082E109742Kn
Rond 6, som NS mot par 7, Elke Walton - Ingalill Wåhlin
113 S+1 130 18 100% 126 63.6%E92Kn7Kn62E10853 Kn831042EK73KKn4
123 N+2 150 11 61% 137 63.4%96ED2KD698743 4Kn107E987EKKn65
Rond 7, som ÖV mot par 8, Karin Andrée - Inger Steiner
132 S-3 300 14 78% 151 64.5%Kn9510EK10753983 D107K5432Kn42EK
142 Ö-2 -100 4 22% 155 61.5%EDKn87E1072D8510 K2K6Kn1096K7542
Rond 8, som ÖV mot par 9, Bengt Rylander - Agneta Johansson
152 Ö= 90 14 78% 169 62.6%10873KD10873ED3 ED9854295Kn975
164 N-3 150 17 94% 186 64.6%E99653E87E976 K852Kn4KDKn10383
Rond 9, som NS mot par 10, Jan-Olof Tannert - Sten Tannert
173NT V-2 100 18 100% 204 66.6%E109Kn42KKn310986 Kn86D98365EKn75
184 S-1 -100 11 61% 215 66.3%64KKn7654DKn863 EKn10109EK1092E109
Rond 10, som NS mot par 11, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
194 N= 420 7 39% 222 64.9%KKnEKDKn983Kn998 D863ED8754E105
202 N= 110 13 72% 235 65.2%EK541053EK51083 DKn1083764297Kn2
Rond 11, som NS mot par 12, Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel
213 S-1 -100 8 44% 243 64.2%KKn10D10428Kn10843 D65EK86Kn763E9
222NT Ö+2 -180 14 78% 257 64.9%1054E109KKn32Kn92 8327642E810843
Rond 12, som NS mot par 1, Peter Moricz - Håkan Myrhagen
232 N+1 110 13 72% 270 65.2%Kn1084E8EKDKn94K 732DKn107898652
244D Ö-1 100 16 89% 286 66.2%6EKD10981085393 ED764K974E1076