Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Fredag 13.00 scratch 2014-02-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Fredag 13.00 scratch 2014-02-14

Partävling, 10 bord, 20 par. Antal brickor: 24. Medel: 216.0.

Privatprotokoll för Barbro Jönsson - Yvonne Möller

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 4, Monica Lessing - Sonja Lindblom
14 S-1 50 10 56% 10 56.0%K873210542E7Kn9 D4ED8632KD862
24D V= 590 18 100% 28 78.0%96Kn987KDKn74107 Kn7EKD64332E53
Rond 2, som NS mot par 5, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
34 V+2 -680 1 6% 29 54.0%75EKn1053Kn841093 1042987476KD85
43 Ö= -110 14 78% 43 60.0%Kn1095542KD9724 ED83EKn107Kn4K65
Rond 3, som ÖV mot par 6, Anita Martinsson - Marianne Andersson
54 S-1 100 8 44% 51 56.8%KD42K7598E976 EKn865109643Kn53
63 Ö-2 -200 5 28% 56 52.0%5EKD2K10DKn9863 EDKn93Kn9364742
Rond 4, som ÖV mot par 7, Elke Walton - Ingalill Wåhlin
73NT V= 600 18 100% 74 58.9%D10742843Kn5Kn103 EK5K107674EK94
85 V-1 -50 1 6% 75 52.2%EKn294972EKDKn9 D9843K3EKKn10410
Rond 5, som NS mot par 8, Karin Andrée - Inger Steiner
93 N+1 170 14 78% 89 55.1%KD10873239K963 64EKKn648DKn542
103D N-3 -800 0 0% 89 49.6%9864EKn9K53652 EKn3643D6KD1083
Rond 6, som NS mot par 9, Bengt Rylander - Agneta Johansson
112NT S-2 -100 6 33% 95 48.1%E92Kn7Kn62E10853 Kn831042EK73KKn4
122 V-2 100 7 39% 102 47.3%96ED2KD698743 4Kn107E987EKKn65
Rond 7, som NS mot par 10, Jan-Olof Tannert - Sten Tannert
132 S-3 -300 4 22% 106 45.4%EK82EKn66Kn10765 643D987D98D42
143NT Ö= -400 2 11% 108 42.9%106543DEK43E98 9Kn9854372DKn63
Rond 8, som NS mot par 11, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
153NT S-2 -200 0 0% 108 40.1%KKn4K10966210842 7632EDKn5EKn4K6
161 V+2 -110 5 28% 113 39.3%Kn763E1026DKn1052 D104KD879542K4
Rond 9, som NS mot par 12, Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel
173 Ö= -110 7 39% 120 39.3%E109Kn42KKn310986 Kn86D98365EKn75
183NTD S-3 -800 0 0% 120 37.1%64KKn7654DKn863 EKn10109EK1092E109
Rond 10, som NS mot par 1, Peter Moricz - Håkan Myrhagen
193NT N+1 430 14 78% 134 39.3%KKnEKDKn983Kn998 D863ED8754E105
204 Ö= -130 2 11% 136 37.9%EK541053EK51083 DKn1083764297Kn2
Rond 11, som ÖV mot par 2, Greger Jonsson - Anna Axtenius
213NT S-2 200 18 100% 154 40.8%E9874293E54K5 3Kn75KD1092D762
223NT Ö+2 660 18 100% 172 43.5%EDKn7KKn53D96D6 K96D810754EK75
Rond 12, som NS mot par 3, Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard
233 N-1 -100 4 22% 176 42.6%Kn1084E8EKDKn94K 732DKn107898652
244 V-1 50 11 61% 187 43.3%6EKD10981085393 ED764K974E1076