Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Fredag 13.00 scratch 2014-02-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Fredag 13.00 scratch 2014-02-14

Partävling, 10 bord, 20 par. Antal brickor: 24. Medel: 216.0.

Privatprotokoll för Tina Arvidsson - Lars-Bertil Jönsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 12, Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel
11 N-1 -50 8 44% 8 44.0%Kn65KD97KKn1095E E109Kn8634107543
22 V+1 -140 8 44% 16 44.0%D851010965D9842 EK1043252E8KKn6
Rond 2, som ÖV mot par 1, Peter Moricz - Håkan Myrhagen
35 Ö= 650 10 56% 26 48.0%D863K62EK10942 EKKn9DD532EKn76
45D Ö-1 -200 0 0% 26 36.0%4KD85EDKn109732 K762963E108638
Rond 3, som NS mot par 2, Greger Jonsson - Anna Axtenius
55D N-2 -500 0 0% 26 28.8%109DEKDKn1052D42 73EKn864327K108
63NT Ö= -600 0 0% 26 24.0%K108627E752K105 74108654DKn983E
Rond 4, som NS mot par 3, Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard
73 V+2 -200 5 28% 31 24.6%863EDKn92E10375 Kn95KD9862D862
84 V+2 -480 2 11% 33 22.9%76DKn10D8658642 K105E876523753
Rond 5, som NS mot par 4, Monica Lessing - Sonja Lindblom
95 Ö= -600 0 0% 33 20.3%KD10873239K963 64EKKn648DKn542
101NT Ö-1 100 10 56% 43 23.9%9864EKn9K53652 EKn3643D6KD1083
Rond 6, som NS mot par 5, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
112 N+1 110 14 78% 57 28.8%E92Kn7Kn62E10853 Kn831042EK73KKn4
122 V-1 50 2 11% 59 27.3%96ED2KD698743 4Kn107E987EKKn65
Rond 7, som NS mot par 6, Anita Martinsson - Marianne Andersson
131NT N-3 -300 4 22% 63 26.9%EK82EKn66Kn10765 643D987D98D42
143NT V= -400 2 11% 65 25.8%106543DEK43E98 9Kn9854372DKn63
Rond 8, som NS mot par 7, Elke Walton - Ingalill Wåhlin
154 N-1 -100 2 11% 67 24.8%KKn4K10966210842 7632EDKn5EKn4K6
161 V-2 200 18 100% 85 29.5%Kn763E1026DKn1052 D104KD879542K4
Rond 9, som ÖV mot par 8, Karin Andrée - Inger Steiner
172 Ö+1 110 11 61% 96 31.4%KD432E1098742K 75K765ED10D432
182NT S+1 -150 1 6% 97 29.9%D832ED82Kn8543 K975376KD7542
Rond 10, som NS mot par 9, Bengt Rylander - Agneta Johansson
194 N= 420 7 39% 104 30.4%KKnEKDKn983Kn998 D863ED8754E105
202 Ö+2 -130 2 11% 106 29.4%EK541053EK51083 DKn1083764297Kn2
Rond 11, som ÖV mot par 10, Jan-Olof Tannert - Sten Tannert
212D S= -670 0 0% 106 28.0%E9874293E54K5 3Kn75KD1092D762
223NT Ö+1 630 13 72% 119 30.0%EDKn7KKn53D96D6 K96D810754EK75
Rond 12, som NS mot par 11, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
232 N-1 -100 4 22% 123 29.7%Kn1084E8EKDKn94K 732DKn107898652
242 V= -110 6 33% 129 29.8%6EKD10981085393 ED764K974E1076