Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Junot Delcomyn - Leif Karlsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 20, Mats Andersson - Ulla Lundström
14D V-1 -100 2 6% 2 6.0%97EK428754D54 E63Kn109EKD9K97
25 S= -650 16 44% 18 25.0%627210853108764 E83D3ED962D92
Rond 2, som ÖV mot par 17, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
31NT S-1 50 19 53% 37 34.3%D874Kn754KEK106 6310962EDKn10743
44 Ö= 620 36 100% 73 50.8%1073EKn93E652ED 107542D97K8753
Rond 3, som ÖV mot par 1, Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö
54 Ö+1 450 28 78% 101 56.2%ED8734397KDKn5 KKn1065K876ED49
62 S+1 -140 25 69% 126 58.3%Kn87K975Kn1094310 D1093E103286284
Rond 4, som ÖV mot par 19, Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors
72 Ö+1 140 33 92% 159 63.1%DKn9754D2109K95 EKKKn753DKn8732
83NT N+1 -430 4 11% 163 56.6%EKKn321092Kn3K106 1086D8651097D42
Rond 5, som ÖV mot par 13, Nancy Thern - Lennart Lindahl
92 S-5 250 6 17% 169 52.2%E64323D4210654 8KKn94EK86EKD7
103 Ö-1 -100 11 31% 180 50.1%K9542EK10822D7 76753873EK1093
Rond 6, som ÖV mot par 15, Britt Lindberg - Yvonne Tolf
114 S+1 -450 21 58% 201 50.8%K9762107454K53 843KE1098710987
124 N= -620 16 44% 217 50.2%10847KD963EK95 Kn75K103108510843
Rond 7, som NS mot par 9, Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson
132NT S-2 -200 2 6% 219 46.8%94E10D109873287 E10852K53Kn4E63
143 N+2 150 16 44% 235 46.6%K8E8EKKn9876E7 43253105KD10986
Rond 8, som ÖV mot par 18, Anders Olsson - Sten Ahlgren
151NT Ö+2 150 17 47% 252 46.7%872E4K103EKD107 1094K987E52832
163NT N= -400 7 19% 259 44.9%1086D965292K94 D7384D643EKn76
Rond 9, som ÖV mot par 3, Ildiko Lang - Cecilia Ericsson
174 N= -420 9 25% 268 43.8%E653254Kn96963 DKn109K321083KKn2
183 V-1 -50 28 78% 296 45.7%DKn9743Kn43Kn984 104EK5K98762EK
Rond 10, som NS mot par 16, Marianne Servin - Ulla Öberg
194 S= 420 18 50% 314 45.9%EK108EK106453D7 9543DEK1042Kn106
201NT S+4 210 15 42% 329 45.7%K76E1072E64263 Kn32KDDKn10EK982
Rond 11, som NS mot par 7, Hans Antolin - Jan-Åke Roos
213NT S+2 660 31 86% 360 47.6%D1094E65EK8742 Kn82ED82KDKn875
223 S-1 -50 28 78% 388 49.0%D108EDKn75D93Kn8 Kn976310EKKn7572
Rond 12, som NS mot par 14, Max Elander - Christer Ekberg
236NT V= -1440 10 28% 398 48.1%10762Kn86K107962 84D1095Kn865Kn103
244 V-2 100 32 89% 430 49.8%KD9531052D42Kn9 E7686E106D8765