Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Rolf Sjödahl - Alf Pihl

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 38, Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson
13NT V= -400 13 36% 13 36.0%KKn4D863Kn10632Kn D1085275E108632
24 S+1 650 20 56% 33 46.0%KDKn1095Kn94KnEK5 74EK10865K74Kn3
Rond 2, som ÖV mot par 39, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
32 Ö-1 -100 6 17% 39 36.3%D874Kn754KEK106 6310962EDKn10743
42 S+1 -140 27 75% 66 46.0%1073EKn93E652ED 107542D97K8753
Rond 3, som NS mot par 40, Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman
54 Ö+1 -450 8 22% 74 41.2%942Kn102KKnE8643 ED9510865321072
63 S= 140 11 31% 85 39.5%Kn864KD7DKn9763 EK6542DE5EK52
Rond 4, som NS mot par 41, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
74 Ö-1 100 14 39% 99 39.4%63E4542EDKn1064 108210986EK6873
82 Ö-1 50 8 22% 107 37.2%D54KKn7D64E875 97E43EK852Kn93
Rond 5, som NS mot par 42, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
93NT V+1 -630 4 11% 111 34.3%DKn95E7610753Kn3 K107D10852Kn9982
102 Ö= -110 12 33% 123 34.2%E10Kn6109654Kn642 DKn83D94EKDKn85
Rond 6, som NS mot par 31, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
114 S+1 450 15 42% 138 34.9%D10Kn82KDKn632Kn2 EKn5ED9653ED64
123 N+1 170 7 19% 145 33.6%KDEDKn98542ED2 E96326Kn742Kn76
Rond 7, som NS mot par 32, Lisa Engström - Sonja Christensson
134 N-1 -100 9 25% 154 32.9%94E10D109873287 E10852K53Kn4E63
144 N+1 150 16 44% 170 33.7%K8E8EKKn9876E7 43253105KD10986
Rond 8, som NS mot par 33, Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom
153NT Ö= -400 0 0% 170 31.5%ED6DKn1052Kn6654 KKn5363D9874Kn9
163NT N-1 -50 11 31% 181 31.4%K42EKKn107Kn10732 EKn953EK85D1085
Rond 9, som ÖV mot par 34, Ulf Schjånberg - Anita Olofsson
174 N= -420 9 25% 190 31.1%E653254Kn96963 DKn109K321083KKn2
182 S+1 -140 13 36% 203 31.3%DKn9743Kn43Kn984 104EK5K98762EK
Rond 10, som ÖV mot par 35, Jan Schneider - Ester Schneider
194 S= -420 18 50% 221 32.3%DKn2932D98E842 76Kn875Kn76K953
203NT S+1 -630 9 25% 230 31.9%E108Kn98K983DKn5 D9546543751074
Rond 11, som NS mot par 36, Gunilla Ljung - Christina Leander
213NT S= 600 17 47% 247 32.7%D1094E65EK8742 Kn82ED82KDKn875
222 N-1 -50 28 78% 275 34.7%D108EDKn75D93Kn8 Kn976310EKKn7572
Rond 12, som NS mot par 37, Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg
236NT V= -1440 10 28% 285 34.4%10762Kn86K107962 84D1095Kn865Kn103
244 V= -420 4 11% 289 33.5%KD9531052D42Kn9 E7686E106D8765