Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 3, Ildiko Lang - Cecilia Ericsson
13NT V= -400 13 36% 13 36.0%KKn4D863Kn10632Kn D1085275E108632
24 N+1 650 20 56% 33 46.0%KDKn1095Kn94KnEK5 74EK10865K74Kn3
Rond 2, som NS mot par 18, Anders Olsson - Sten Ahlgren
31NT S-3 -150 0 0% 33 30.7%EKn952D8653852 K10EK839742DKn9
44D S+1 990 36 100% 69 48.0%EK946Kn4Kn109642 DKn8652KD8K1083
Rond 3, som ÖV mot par 9, Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson
54 Ö= 420 10 28% 79 44.0%ED8734397KDKn5 KKn1065K876ED49
65NT N= -460 8 22% 87 40.3%Kn87K975Kn1094310 D1093E103286284
Rond 4, som ÖV mot par 16, Marianne Servin - Ulla Öberg
73NT Ö-4 -400 3 8% 90 35.7%DKn9754D2109K95 EKKKn753DKn8732
83 S-1 50 31 86% 121 42.0%EKKn321092Kn3K106 1086D8651097D42
Rond 5, som NS mot par 1, Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö
93 V-1 100 36 100% 157 48.4%DKn95E7610753Kn3 K107D10852Kn9982
103 S-1 -100 18 50% 175 48.6%E10Kn6109654Kn642 DKn83D94EKDKn85
Rond 6, som ÖV mot par 14, Max Elander - Christer Ekberg
114 S+1 -450 21 58% 196 49.5%K9762107454K53 843KE1098710987
124 N= -620 16 44% 212 49.0%10847KD963EK95 Kn75K103108510843
Rond 7, som NS mot par 20, Mats Andersson - Ulla Lundström
133D N= 670 34 94% 246 52.5%94E10D109873287 E10852K53Kn4E63
144 V-3 150 16 44% 262 51.9%K8E8EKKn9876E7 43253105KD10986
Rond 8, som ÖV mot par 17, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
151NT Ö+2 150 17 47% 279 51.5%872E4K103EKD107 1094K987E52832
163NT S= -400 7 19% 286 49.5%1086D965292K94 D7384D643EKn76
Rond 9, som ÖV mot par 7, Hans Antolin - Jan-Åke Roos
174 N-1 50 29 81% 315 51.4%E653254Kn96963 DKn109K321083KKn2
183 S= -140 13 36% 328 50.5%DKn9743Kn43Kn984 104EK5K98762EK
Rond 10, som ÖV mot par 19, Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors
194 S= -420 18 50% 346 50.5%DKn2932D98E842 76Kn875Kn76K953
203NT S+2 -660 4 11% 350 48.5%E108Kn98K983DKn5 D9546543751074
Rond 11, som NS mot par 13, Nancy Thern - Lennart Lindahl
213NT N= 600 17 47% 367 48.4%D1094E65EK8742 Kn82ED82KDKn875
225D Ö-2 500 36 100% 403 50.8%D108EDKn75D93Kn8 Kn976310EKKn7572
Rond 12, som ÖV mot par 15, Britt Lindberg - Yvonne Tolf
236NT V= 1440 26 72% 429 51.7%KDKn95K243EK85 E3E743ED92D74
244 V-1 -50 11 31% 440 50.8%Kn10842D7K75EK2 EKKn943Kn9831043