Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 18, Anders Olsson - Sten Ahlgren
13NT V-1 -50 8 22% 8 22.0%97EK428754D54 E63Kn109EKD9K97
24 S+1 -650 16 44% 24 33.0%627210853108764 E83D3ED962D92
Rond 2, som ÖV mot par 8, Göran Ekelund - Gudrun Ekelund
31NT S-2 100 31 86% 55 50.7%D874Kn754KEK106 6310962EDKn10743
42 S+2 -170 21 58% 76 52.5%1073EKn93E652ED 107542D97K8753
Rond 3, som NS mot par 16, Marianne Servin - Ulla Öberg
54 Ö+1 -450 8 22% 84 46.4%942Kn102KKnE8643 ED9510865321072
66NT S-2 -100 2 6% 86 39.7%Kn864KD7DKn9763 EK6542DE5EK52
Rond 4, som NS mot par 12, Per Boberg - Kerstin Boberg
73 N-1 -100 6 17% 92 36.4%63E4542EDKn1064 108210986EK6873
83NT N+1 430 32 89% 124 43.0%D54KKn7D64E875 97E43EK852Kn93
Rond 5, som ÖV mot par 14, Max Elander - Christer Ekberg
93NT V= 600 16 44% 140 43.1%E64323D4210654 8KKn94EK86EKD7
101NT S+1 -120 1 3% 141 39.1%K9542EK10822D7 76753873EK1093
Rond 6, som NS mot par 20, Mats Andersson - Ulla Lundström
114 S+1 450 15 42% 156 39.4%D10Kn82KDKn632Kn2 EKn5ED9653ED64
124 Ö-3 150 4 11% 160 37.0%KDEDKn98542ED2 E96326Kn742Kn76
Rond 7, som ÖV mot par 17, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
132NT Ö-1 -100 18 50% 178 38.0%KDKn8762EKKDKn5 763DKn946510942
143 N+2 -150 20 56% 198 39.3%Kn109D1096424432 ED765KKn7D32Kn5
Rond 8, som ÖV mot par 6, Ove Jönsson - Thore Lindström
152NT Ö+1 150 17 47% 215 39.8%872E4K103EKD107 1094K987E52832
163 S-1 50 25 69% 240 41.6%1086D965292K94 D7384D643EKn76
Rond 9, som ÖV mot par 19, Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors
174 N= -420 9 25% 249 40.6%E653254Kn96963 DKn109K321083KKn2
183 S= -140 13 36% 262 40.4%DKn9743Kn43Kn984 104EK5K98762EK
Rond 10, som ÖV mot par 13, Nancy Thern - Lennart Lindahl
194 N= -420 18 50% 280 40.9%DKn2932D98E842 76Kn875Kn76K953
203NT S= -600 16 44% 296 41.0%E108Kn98K983DKn5 D9546543751074
Rond 11, som NS mot par 15, Britt Lindberg - Yvonne Tolf
213NT S+1 630 27 75% 323 42.7%D1094E65EK8742 Kn82ED82KDKn875
225 S-3 -150 4 11% 327 41.2%D108EDKn75D93Kn8 Kn976310EKKn7572
Rond 12, som NS mot par 2, Bo Hedberg - Fredrik Bonde
236NT V= -1440 10 28% 337 40.7%10762Kn86K107962 84D1095Kn865Kn103
244 V-1 50 25 69% 362 41.8%KD9531052D42Kn9 E7686E106D8765