Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK S:t Erik » Öppen Klass 2014-03-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Öppen Klass 2014-03-03

Partävling, 11 bord, 21 par. Antal brickor: 27. Medel: 243.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Per Grivenfeldt - Claes Melin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 31, Annette Lindberg - Hans Jitelius
11RD Ö-3 1000 18.0 100% 18 100.0%3ED2EK8576543 KD9652KnD104K92
23NT Ö-3 150 17.0 94% 35 97.0%KD54ED73E21087 Kn9872K10859Kn93
34 Ö= -620 3.0 17% 38 70.3%D103EKKn1096E975 76109752D432KKn
Rond 2, som NS mot par 32, Birgitta Horn af Åminne - Ulla-Britt Olsson
44 N+3 710 17.0 94% 55 76.2%Kn4D9753ED10832 10963EK62D93K9
54 Ö+1 -450 5.0 28% 60 66.6%798KKn75327652 D863K2D109KDKn9
64 Ö-1 100 12.0 67% 72 66.7%9K863K10843E107 10842DKn95DKn832
Rond 3, som NS mot par 33, Erling Ribbing - Ulf Andersson
72NT V+1 -150 3.0 17% 75 59.6%Kn764Kn10928K986 K32EK7Kn1065474
84 S+2 480 18.0 100% 93 64.6%Kn93263EKnEKn1095 ED1076K105442D6
92 N+2 170 4.0 22% 97 59.9%ED10952DK85K97 Kn76KKn102KnDKn1085
Rond 4, som NS mot par 34, Ann-Britt Carlén - Yvonne Flodqvist
101 V+1 -110 6.0 33% 103 57.2%108641063942KD6 E9E72753E10943
113NT S-1 -50 9.0 50% 112 56.5%D5ED4396D9765 E1072Kn65E1052E2
122 Ö= -110 10.0 56% 122 56.5%KD9852Kn7K5432 65EK79632E876
Rond 5, som NS mot par 35, Kerstin Håstad - Bengt Lauthers
134 S-3 -300 10.0 56% 132 56.5%1098643DED61082 52K109543KKn764
141NT S+2 150 3.0 17% 135 53.6%108432D542E102E E76E93K5D8742
153NT S-1 -100 3.0 17% 138 51.2%Kn1095EKKn83D864 E963ED39742E7
Rond 6, som NS mot par 36, Sten Lindbäck - Hans Hultqvist
164 Ö= -620 0.0 0% 138 48.0%D97D987962K53 842KnEKKn84EKn84
173NT S-1 -50 10.0 56% 148 48.5%K7653109D2Kn853 D98654E7EKD92
184 V+1 -450 8.0 44% 156 48.2%532EDKn107KKn8Kn10 8K95439965432
Rond 7, som NS mot par 37, Einar Pyk - Kerstin Pyk
196 S-1 -50 6.0 33% 162 47.4%EKn73654E432E3 8ED973D107KKn102
203NT Ö-1 100 18.0 100% 180 50.0%EK7DKn9108Kn10876 863532K954395
214 Ö+2 -480 10.0 56% 190 50.3%K75843Kn532E93 82Kn10965D864106
Rond 8, som NS mot par 38, Rolf Norlin - Lennart Herminge
224D Ö-1 200 17.0 94% 207 52.3%8109Kn10861097653 Kn72EKKn5E32D84
233NT V= -600 0.0 0% 207 50.0%Kn532Kn765871085 6D82E109653EK3
244 V= -420 7.0 39% 214 49.6%2753D10976432K KD9K6EKKn57532
Rond 9, som NS mot par 39, Elsy Bergstedt - Florence Bodin
253 V= -140 5.0 28% 219 48.7%D7D6842ED9832 109853Kn95E107104
263NT S= 600 10.0 56% 229 49.0%EKn1054EK9541062 K971086KKn9D643
274 S-2 -100 8.0 44% 237 48.8%974Kn2E76410643 KDKn62E10653Kn10E