Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK S:t Erik » Öppen Klass 2014-02-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Öppen Klass 2014-02-24

Partävling, 10 bord, 20 par. Antal brickor: 27. Medel: 243.0.

Privatprotokoll för Erling Ribbing - Carl Asklöf

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 37, Peter Bertheau - Paul Iwarson
13NT S-3 150 16 89% 16 89.0%Kn962D1075E5976 10E943KKn82Kn842
24 S-1 100 14 78% 30 83.5%EKn879510743Kn93 943E7K9852K105
34 N= -420 18 100% 48 89.0%832D85Kn965343 1097KKn63102EKn92
Rond 2, som ÖV mot par 36, Börje Karlsson - Lennart Björklund
43 V= 140 13 72% 61 84.8%EKn941086426D106 52KD7EKKn10K843
52 N= -110 14 78% 75 83.4%K1062KD1082D987 Kn8492EKnKn106532
61 N+2 -140 11 61% 86 79.7%43D5E10752E1082 Kn52Kn96KD8Kn765
Rond 3, som ÖV mot par 40, Bjarne Stub-Hansen - Christian Stub-Hansen
73NT S-2 200 16 89% 102 81.0%Kn9432KKn1096575 D107532ED5E963
84D S-2 300 18 100% 120 83.4%832DKn63752973 EKD10EK92D10962
92 N+2 -170 5 28% 125 77.2%102638654ED1082 8763D104EKK963
Rond 4, som NS mot par 32, Birgitta Horn af Åminne - Ulla-Britt Olsson
106 Ö= -1430 4 22% 129 71.7%Kn86553K8531065 932102Kn9764E43
113 N-1 -50 5 28% 134 67.7%KD322EKn32KD64 8765ED109510772
125D V-2 300 14 78% 148 68.6%K10754E84105Kn96 98EKKn9874EK53
Rond 5, som ÖV mot par 34, Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg
133 N+3 -230 6 33% 154 65.8%E104103D32E10864 DKn7E2Kn9865Kn95
142 N-2 100 9 50% 163 64.7%ED74965987624 Kn52EK10KD10K973
153NT Ö= 400 9 50% 172 63.7%ED9K42Kn652E62 856EKD7439754
Rond 6, som NS mot par 38, Thomas Magnusson - Peter Flodqvist
164 S-1 -50 5 28% 177 61.5%EK3E654353K96 DKn106548ED10972
173NTD N-1 -100 1 6% 178 58.2%E1032K73KKn87K7 KKn10665432EKn64
182NT S-2 -200 2 11% 180 55.6%1053832Kn9752107 EKKnKD104ED10862
Rond 7, som ÖV mot par 31, Sofia Ryman - Yvonne Flodqvist
196D N= -1090 0 0% 180 52.7%Kn109765KD4E956 ED42Kn765210982
204 V= 620 9 50% 189 52.5%D82ED1096ED654 K10654KKn85272K
213NT Ö+1 430 10 56% 199 52.7%KD52KDKn710EDKn3 EKn86EKn9876285
Rond 8, som NS mot par 39, Elsy Bergstedt - Florence Bodin
222 N= 90 8 44% 207 52.3%D1086510EDKn7653 E29654K632EKn8
233NT S-2 -200 4 22% 211 51.0%KKn4D865832Kn73 ED5EKnE654E1052
244D V-5 1100 18 100% 229 53.0%KKn3KD94E109878 E86Kn10K432D954
Rond 9, som NS mot par 35, Rolf Norlin - Lennart Herminge
254 Ö+1 -650 0 0% 229 50.9%EKn1054105248532 D98E8D9853K76
264 S= 620 9 50% 238 50.9%KKn53KKnK8763Kn8 876297ED105EK2
273NT S+2 460 17 94% 255 52.5%Kn793K106ED10875 D1032KKn85E94K9