Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Fredag 13.00 med hcp och partnergaranti 2014-01-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Fredag 13.00 med hcp och partnergaranti 2014-01-24

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för Bengt Rylander - Terezia Lagerman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 11, Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel
12D Ö-4 800 14 100% 14 100.0%97Kn10632E108652 EKD85K108K5DKn7
24 S= 130 14 100% 28 100.0%10D863986Kn9543 D43EK5Kn5EK876
Rond 2, som ÖV mot par 14, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
34 V= 130 9 64% 37 88.0%EKn4310EK7KD1087 KKn98D109643963
42 N-3 300 13 93% 50 89.2%E10973KED3EKn106 52EKn875876275
Rond 3, som NS mot par 15, Alicia Carlsson - Anna-Greta Fristedt
55 S-2 -200 0 0% 50 71.4%K732D6K7321093 E83EDKn864ED72
63NT V-2 200 14 100% 64 76.2%DKn63K95268742 E8264EKn10943109
Rond 4, som ÖV mot par 6, Greger Jonsson - Anna Axtenius
73 S= -140 3 21% 67 68.3%6KDKn7E9876963 DKn9433K42Kn842
84 V+2 480 11 79% 78 69.6%EDKn63D9764KD5 K52E832E106Kn64
Rond 5, som ÖV mot par 1, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
93NT V+2 660 10 71% 88 69.8%EK963Kn4K9EDKn9 Kn1074ED102DKn1072
102 S-1 100 10 71% 98 69.9%DKn87321075Kn954 109EKD82DKn43210
Rond 6, som NS mot par 10, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
113NT S+1 430 7 50% 105 68.1%1082E7K94KD983 EK73KD104D7Kn107
121 N+1 110 6 43% 111 66.0%KD62K1043E10694 Kn85DKn2Kn93KDKn2
Rond 7, som ÖV mot par 4, Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg
132 N= -110 8 57% 119 65.3%K7EKn85E6K8743 D10651096Kn32962
142 S+2 -130 8 57% 127 64.7%106264385321072 EKKn7KD72Kn104E6
Rond 8, som ÖV mot par 13, Ulla Öberg - Karl-Axel Olsson
153 V-2 -100 4 29% 131 62.3%10982K532K65108 ED65E9DKn1093D6
162 S+1 -110 4 29% 135 60.2%K97ED9382D873 10632Kn2E94Kn1054
Rond 9, som ÖV mot par 16, Gerda Sevonius - Åke Kjellkvist
174 Ö-2 -100 1 7% 136 57.1%E542KDKnD5E987 KDKn101074264D32
183 S+1 -130 5 36% 141 55.9%E10985E84292K10 76431073103E543
Rond 10, som ÖV mot par 5, Kristina Johnson - Ulla Fischer
193NT V+4 720 12 86% 153 57.5%D752Kn932ED1085 96EK52EKD9KKn2
205 Ö-2 -200 0 0% 153 54.6%Kn5ED102EK108443 842K6DKn72K1095
Rond 11, som NS mot par 12, Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg
216NT N-2 -200 1 7% 154 52.4%ED42K4K104KKn108 K63E9875EKn2E3
225 Ö-1 100 5 36% 159 51.6%KDKn863K1091043K 1042E87527D965
Rond 12, som NS mot par 3, Margaretha Olsson - Ove Olsson
232NT V+1 -150 8 57% 167 51.9%1052D6E106E9543 ED843852982Kn7
244 V+2 -480 8 57% 175 52.1%DKn9692732DKn62 85105E1085109875