Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Fredag 13.00 med hcp och partnergaranti 2014-01-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Fredag 13.00 med hcp och partnergaranti 2014-01-24

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för Kristina Johnson - Ulla Fischer

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 3, Margaretha Olsson - Ove Olsson
12 S-1 50 13 93% 13 93.0%76432ED43D874 Kn109Kn652E94K93
24 Ö-2 -100 4 29% 17 61.0%EK92Kn92K1072D10 Kn87651074ED432
Rond 2, som ÖV mot par 10, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
32NT Ö+3 210 12 86% 29 69.3%EKn4310EK7KD1087 KKn98D109643963
41NT Ö+4 210 10 71% 39 69.8%E10973KED3EKn106 52EKn875876275
Rond 3, som NS mot par 7, Louise Grandinsson - Christina Leander
52 V+1 -140 2 14% 41 58.6%K732D6K7321093 E83EDKn864ED72
63NT V= -600 4 29% 45 53.7%DKn63K95268742 E8264EKn10943109
Rond 4, som ÖV mot par 1, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
74 S-1 100 12 86% 57 58.3%6KDKn7E9876963 DKn9433K42Kn842
84 V+1 450 5 36% 62 55.5%EDKn63D9764KD5 K52E832E106Kn64
Rond 5, som ÖV mot par 13, Ulla Öberg - Karl-Axel Olsson
94 Ö+1 650 4 29% 66 52.6%EK963Kn4K9EDKn9 Kn1074ED102DKn1072
102 N-1 100 10 71% 76 54.4%DKn87321075Kn954 109EKD82DKn43210
Rond 6, som NS mot par 16, Gerda Sevonius - Åke Kjellkvist
113NT S+2 460 12 86% 88 57.3%1082E7K94KD983 EK73KD104D7Kn107
121 V-3 150 10 71% 98 58.4%KD62K1043E10694 Kn85DKn2Kn93KDKn2
Rond 7, som ÖV mot par 2, Göran Ekelund - Ulf Pernvi
132 N-2 200 14 100% 112 61.6%K7EKn85E6K8743 D10651096Kn32962
142 V-2 -100 14 100% 126 64.4%106264385321072 EKKn7KD72Kn104E6
Rond 8, som NS mot par 9, Emma Flodqvist - Tommy Lööf
153 V-1 50 5 36% 131 62.5%KKn4D6872EK752 73Kn10874E4Kn943
161NT N= 90 3 21% 134 59.9%8K1065K1075K962 EDKn54874DKn63E
Rond 9, som NS mot par 12, Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg
173 Ö= -140 6 43% 140 58.9%983E6K10972Kn65 769853EKn83K104
182 Ö= -110 1 7% 141 56.0%Kn2DK765DKn9872 KDKKn965EDKn846
Rond 10, som NS mot par 8, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
193NT V+4 -720 2 14% 143 53.8%KKnD108431089764 E1084376Kn76543
205 Ö-2 200 14 100% 157 56.1%KD9774653EKn72 E1063Kn98539D86
Rond 11, som NS mot par 14, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
215NT N= 660 12 86% 169 57.5%ED42K4K104KKn108 K63E9875EKn2E3
223 N= 140 8 57% 177 57.5%KDKn863K1091043K 1042E87527D965
Rond 12, som ÖV mot par 15, Alicia Carlsson - Anna-Greta Fristedt
233NT Ö-2 -200 0 0% 177 55.0%Kn7EK743D75D102 K96Kn109KKn43K86
246 V= 980 14 100% 191 56.9%EK32E86394EK4 1074KDKn74KDKn63