Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Fredag 13.00 med hcp och partnergaranti 2014-01-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Fredag 13.00 med hcp och partnergaranti 2014-01-24

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 9, Emma Flodqvist - Tommy Lööf
11 S+1 -110 9 64% 9 64.0%76432ED43D874 Kn109Kn652E94K93
23 Ö= 140 14 100% 23 82.0%EK92Kn92K1072D10 Kn87651074ED432
Rond 2, som NS mot par 6, Greger Jonsson - Anna Axtenius
33 N-1 -50 12 86% 35 83.3%KD10972ED43Kn52 8657652852EKn4
41 Ö-1 100 13 93% 48 85.8%K64D9KKnKD9843 DKn8106432109542
Rond 3, som ÖV mot par 12, Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg
54 S+1 -150 2 14% 50 71.4%D1095K542105Kn54 Kn864EKn10979K86
63 Ö+1 170 8 57% 58 69.0%74ED1083K7ED65 K1095Kn7D852KKn3
Rond 4, som ÖV mot par 13, Ulla Öberg - Karl-Axel Olsson
72NT S= -120 6 43% 64 65.3%6KDKn7E9876963 DKn9433K42Kn842
82 Ö+4 230 2 14% 66 58.9%EDKn63D9764KD5 K52E832E106Kn64
Rond 5, som ÖV mot par 16, Gerda Sevonius - Åke Kjellkvist
94 Ö+1 650 4 29% 70 55.6%EK963Kn4K9EDKn9 Kn1074ED102DKn1072
103 V-2 -200 3 21% 73 52.1%DKn87321075Kn954 109EKD82DKn43210
Rond 6, som ÖV mot par 1, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
113NT S+1 -430 7 50% 80 51.9%DKn96963108E652 54Kn852EKn65324
121 V-3 -150 4 29% 84 50.0%943E6872108763 E1079875KD54E5
Rond 7, som NS mot par 8, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
132 N= 110 6 43% 90 49.5%EKn432K43KD754 98D721098EDKn105
142 S+2 130 6 43% 96 49.0%D854Kn108D97698 93E95EKKDKn543
Rond 8, som NS mot par 11, Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel
152 N+2 130 13 93% 109 51.9%KKn4D6872EK752 73Kn10874E4Kn943
162 S+1 110 10 71% 119 53.1%8K1065K1075K962 EDKn54874DKn63E
Rond 9, som NS mot par 7, Louise Grandinsson - Christina Leander
174 Ö-2 100 13 93% 132 55.5%983E6K10972Kn65 769853EKn83K104
182 Ö= -110 1 7% 133 52.8%Kn2DK765DKn9872 KDKKn965EDKn846
Rond 10, som ÖV mot par 14, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
193NT V+4 720 12 86% 145 54.5%D752Kn932ED1085 96EK52EKD9KKn2
204 S-2 200 14 100% 159 56.8%Kn5ED102EK108443 842K6DKn72K1095
Rond 11, som NS mot par 15, Alicia Carlsson - Anna-Greta Fristedt
216 N-1 -100 5 36% 164 55.8%ED42K4K104KKn108 K63E9875EKn2E3
224D N-1 -100 2 14% 166 53.9%KDKn863K1091043K 1042E87527D965
Rond 12, som ÖV mot par 2, Göran Ekelund - Ulf Pernvi
232NT Ö+2 180 10 71% 176 54.7%Kn7EK743D75D102 K96Kn109KKn43K86
244 V+2 480 6 43% 182 54.2%EK32E86394EK4 1074KDKn74KDKn63