Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Fredag 13.00 med hcp och partnergaranti 2014-01-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Fredag 13.00 med hcp och partnergaranti 2014-01-24

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för Gerda Sevonius - Åke Kjellkvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 12, Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg
12 S-1 -50 1 7% 1 7.0%97Kn10632E108652 EKD85K108K5DKn7
23 V-1 50 5 36% 6 21.5%10D863986Kn9543 D43EK5Kn5EK876
Rond 2, som ÖV mot par 1, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
32 N-1 50 2 14% 8 19.0%EKn4310EK7KD1087 KKn98D109643963
42 Ö+1 140 6 43% 14 25.0%E10973KED3EKn106 52EKn875876275
Rond 3, som NS mot par 2, Göran Ekelund - Ulf Pernvi
53 V-1 50 6 43% 20 28.6%K732D6K7321093 E83EDKn864ED72
63NT V+1 -630 1 7% 21 25.0%DKn63K95268742 E8264EKn10943109
Rond 4, som ÖV mot par 3, Margaretha Olsson - Ove Olsson
71 V-2 -200 0 0% 21 21.4%6KDKn7E9876963 DKn9433K42Kn842
84 V+2 480 11 79% 32 28.6%EDKn63D9764KD5 K52E832E106Kn64
Rond 5, som NS mot par 4, Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg
94 Ö+1 -650 10 71% 42 33.3%D8298653862108 5K7E543K76543
103 V-2 200 11 79% 53 37.9%E5Kn65EK10EK732 K649439876D86
Rond 6, som ÖV mot par 5, Kristina Johnson - Ulla Fischer
113NT S+2 -460 2 14% 55 35.7%DKn96963108E652 54Kn852EKn65324
121 V-3 -150 4 29% 59 35.2%943E6872108763 E1079875KD54E5
Rond 7, som NS mot par 6, Greger Jonsson - Anna Axtenius
132 Ö-2 200 12 86% 71 39.1%EKn432K43KD754 98D721098EDKn105
142 V-4 200 10 71% 81 41.4%D854Kn108D97698 93E95EKKDKn543
Rond 8, som NS mot par 7, Louise Grandinsson - Christina Leander
153 V-1 50 5 36% 86 41.0%KKn4D6872EK752 73Kn10874E4Kn943
163 S= 110 10 71% 96 42.9%8K1065K1075K962 EDKn54874DKn63E
Rond 9, som NS mot par 8, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
174 Ö-2 100 13 93% 109 45.8%983E6K10972Kn65 769853EKn83K104
183 S+1 130 9 64% 118 46.8%Kn2DK765DKn9872 KDKKn965EDKn846
Rond 10, som ÖV mot par 9, Emma Flodqvist - Tommy Lööf
193NT V+2 660 6 43% 124 46.6%D752Kn932ED1085 96EK52EKD9KKn2
202 Ö+1 110 7 50% 131 46.8%Kn5ED102EK108443 842K6DKn72K1095
Rond 11, som NS mot par 10, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
215NT N= 660 12 86% 143 48.7%ED42K4K104KKn108 K63E9875EKn2E3
224 Ö-1 100 5 36% 148 48.1%KDKn863K1091043K 1042E87527D965
Rond 12, som ÖV mot par 11, Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel
232 S-2 200 12 86% 160 49.7%Kn7EK743D75D102 K96Kn109KKn43K86
245 V+1 480 6 43% 166 49.5%EK32E86394EK4 1074KDKn74KDKn63