Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Fredag 13.00 med hcp och partnergaranti 2014-01-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Fredag 13.00 med hcp och partnergaranti 2014-01-24

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 8, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
12D Ö-4 -800 0 0% 0 0.0%76432ED43D874 Kn109Kn652E94K93
24 S= -130 0 0% 0 0.0%EK92Kn92K1072D10 Kn87651074ED432
Rond 2, som NS mot par 3, Margaretha Olsson - Ove Olsson
33 Ö+1 -130 5 36% 5 12.0%KD10972ED43Kn52 8657652852EKn4
42 N-3 -300 1 7% 6 10.8%K64D9KKnKD9843 DKn8106432109542
Rond 3, som NS mot par 6, Greger Jonsson - Anna Axtenius
54 S-1 -100 4 29% 10 14.4%K732D6K7321093 E83EDKn864ED72
63NT V+1 -630 1 7% 11 13.2%DKn63K95268742 E8264EKn10943109
Rond 4, som NS mot par 2, Göran Ekelund - Ulf Pernvi
72 S= 110 6 43% 17 17.4%E529642Kn105375 K1087E1085DEKD10
86 Ö-1 50 14 100% 31 27.8%104K105832EK973 987KnKn974D10852
Rond 5, som ÖV mot par 14, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
94 Ö+2 680 13 93% 44 35.0%EK963Kn4K9EDKn9 Kn1074ED102DKn1072
103 V-2 -200 3 21% 47 33.6%DKn87321075Kn954 109EKD82DKn43210
Rond 6, som NS mot par 15, Alicia Carlsson - Anna-Greta Fristedt
113NT S= 400 4 29% 51 33.2%1082E7K94KD983 EK73KD104D7Kn107
121 V-2 100 4 29% 55 32.8%KD62K1043E10694 Kn85DKn2Kn93KDKn2
Rond 7, som ÖV mot par 9, Emma Flodqvist - Tommy Lööf
132NT S+1 -150 4 29% 59 32.5%K7EKn85E6K8743 D10651096Kn32962
143 S= -110 11 79% 70 35.9%106264385321072 EKKn7KD72Kn104E6
Rond 8, som ÖV mot par 4, Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg
152 N+2 -130 1 7% 71 33.9%10982K532K65108 ED65E9DKn1093D6
162 S+1 -110 4 29% 75 33.6%K97ED9382D873 10632Kn2E94Kn1054
Rond 9, som NS mot par 1, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
172NT Ö+1 -150 2 14% 77 32.5%983E6K10972Kn65 769853EKn83K104
184 S+1 150 14 100% 91 36.2%Kn2DK765DKn9872 KDKKn965EDKn846
Rond 10, som ÖV mot par 7, Louise Grandinsson - Christina Leander
193NT Ö= 600 0 0% 91 34.3%D752Kn932ED1085 96EK52EKD9KKn2
203 Ö= 110 7 50% 98 35.1%Kn5ED102EK108443 842K6DKn72K1095
Rond 11, som ÖV mot par 13, Ulla Öberg - Karl-Axel Olsson
213NT N+2 -660 2 14% 100 34.1%Kn7D63D5D97542 10985Kn102987636
222 N+2 -170 2 14% 102 33.2%97Kn43EKD852Kn8 E5D6Kn96E107432
Rond 12, som NS mot par 16, Gerda Sevonius - Åke Kjellkvist
232 S-2 -200 2 14% 104 32.3%1052D6E106E9543 ED843852982Kn7
245 V+1 -480 8 57% 112 33.4%DKn9692732DKn62 85105E1085109875