Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Fredag 13.00 med hcp och partnergaranti 2014-01-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Fredag 13.00 med hcp och partnergaranti 2014-01-24

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 13, Ulla Öberg - Karl-Axel Olsson
11 S+3 -170 6 43% 6 43.0%76432ED43D874 Kn109Kn652E94K93
23D Ö-1 -100 4 29% 10 36.0%EK92Kn92K1072D10 Kn87651074ED432
Rond 2, som NS mot par 16, Gerda Sevonius - Åke Kjellkvist
32 N-1 -50 12 86% 22 52.7%KD10972ED43Kn52 8657652852EKn4
42 Ö+1 -140 8 57% 30 53.8%K64D9KKnKD9843 DKn8106432109542
Rond 3, som ÖV mot par 10, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
53 S+2 -150 2 14% 32 45.8%D1095K542105Kn54 Kn864EKn10979K86
63 S-3 150 6 43% 38 45.3%74ED1083K7ED65 K1095Kn7D852KKn3
Rond 4, som NS mot par 5, Kristina Johnson - Ulla Fischer
74 S-1 -100 2 14% 40 40.9%E529642Kn105375 K1087E1085DEKD10
84 V+1 -450 9 64% 49 43.8%104K105832EK973 987KnKn974D10852
Rond 5, som NS mot par 8, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
93NT V+2 -660 4 29% 53 42.1%D8298653862108 5K7E543K76543
102 S-1 -100 4 29% 57 40.8%E5Kn65EK10EK732 K649439876D86
Rond 6, som NS mot par 4, Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg
113NT S+1 430 7 50% 64 41.6%1082E7K94KD983 EK73KD104D7Kn107
121 V-3 150 10 71% 74 44.1%KD62K1043E10694 Kn85DKn2Kn93KDKn2
Rond 7, som NS mot par 14, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
132 N= 110 6 43% 80 44.0%EKn432K43KD754 98D721098EDKn105
141NT V-3 150 8 57% 88 44.9%D854Kn108D97698 93E95EKKDKn543
Rond 8, som ÖV mot par 15, Alicia Carlsson - Anna-Greta Fristedt
151NT V= 90 14 100% 102 48.6%10982K532K65108 ED65E9DKn1093D6
162 N= -90 11 79% 113 50.5%K97ED9382D873 10632Kn2E94Kn1054
Rond 9, som ÖV mot par 11, Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel
172NT Ö+1 150 12 86% 125 52.6%E542KDKnD5E987 KDKn101074264D32
184 S+1 -150 0 0% 125 49.7%E10985E84292K10 76431073103E543
Rond 10, som ÖV mot par 6, Greger Jonsson - Anna Axtenius
193NT V+4 720 12 86% 137 51.6%D752Kn932ED1085 96EK52EKD9KKn2
201NT V= 90 2 14% 139 49.7%Kn5ED102EK108443 842K6DKn72K1095
Rond 11, som NS mot par 3, Margaretha Olsson - Ove Olsson
216NT N-1 -100 5 36% 144 49.0%ED42K4K104KKn108 K63E9875EKn2E3
223 N+1 170 12 86% 156 50.7%KDKn863K1091043K 1042E87527D965
Rond 12, som ÖV mot par 9, Emma Flodqvist - Tommy Lööf
232 V+2 130 2 14% 158 49.1%Kn7EK743D75D102 K96Kn109KKn43K86
244 V+2 480 6 43% 164 48.9%EK32E86394EK4 1074KDKn74KDKn63