Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » 18.30 Scratch 2013-11-13 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

18.30 Scratch 2013-11-13

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 431.8.

Privatprotokoll för Jan Ahlkvist - Ulla Linse

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 39, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
13 Ö+1 170 33.0 92% 33 92.0%EKn547383EKD95 D10632852K7587
22 S= -90 23.0 64% 56 78.0%E842K10KD53D87 10769873104E963
Rond 2, som ÖV mot par 40, Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson
34 V+3 710 34.0 94% 90 83.3%KKn76KDD2KD873 DEKn98732106EKn5
42 Ö= 110 34.0 94% 124 86.0%K10ED5D73KKn983 863K9842K10542
Rond 3, som NS mot par 41, Hans Antolin - Jan-Åke Roos
53NT Ö-1 50 23.0 64% 147 81.6%E987632Kn4Kn643 KKn542105D103D107
64 S+1 450 29.0 81% 176 81.5%D84K75Kn107EKKn8 EKn95E10964K5107
Rond 4, som NS mot par 42, Rutger Persson - Claes Nilsson
71NT Ö-1 100 19.0 53% 195 77.4%Kn9642ED8754D5 K757432E3E962
85D V= -650 1.0 3% 196 68.1%Kn62K74KKn87426 KD109854E5Kn932
Rond 5, som NS mot par 31, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
94 V= -620 10.0 28% 206 63.7%K697ED7539842 Kn9754E85Kn842Kn
106 S= 1430 30.7 85% 236.7 65.8%95D972KEKKn542 ED2EKKn4D952D3
Rond 6, som ÖV mot par 32, Ulf Schjånberg - Anita Olofsson
111NT V-1 -50 5.0 14% 241.7 61.1%95K74932Kn10652 EKn106EKn284EK83
124 Ö-2 -100 10.0 28% 251.7 58.3%EKn64K10976K95D 102E54Kn103EK942
Rond 7, som NS mot par 33, Anitha Lindgren - Marian Krook
134 S= 620 25.0 69% 276.7 59.2%K8732DKn6981086 EKn9K75EK4KD54
143 N-1 -50 34.0 94% 310.7 61.6%KD4KD5EDKn32Kn8 865283210981074
Rond 8, som NS mot par 34, Alf Pihl - Lisbeth Ringdahl
153NT S-2 -200 3.0 8% 313.7 58.1%Kn75752EK10E832 KD9E98632D1096
162 Ö+1 -110 15.0 42% 328.7 57.1%K831042953EK65 752E976K108763
Rond 9, som NS mot par 35, Christer Ekberg - Max Elander
171NT Ö+2 -150 15.0 42% 343.7 56.2%975D1094KKn87Kn7 Kn108KKn7E1059843
185 N+1 620 27.0 75% 370.7 57.2%98KKn7EK6542E6 K1074E54D973D4
Rond 10, som NS mot par 36, Agneta Johansson - Lars Svensson
193NT V-1 100 32.0 89% 402.7 58.9%D843D76K96583 1062K983D84942
203 Ö= -110 20.0 56% 422.7 58.8%KD96KD54KKnE74 Kn87598710210862
Rond 11, som NS mot par 37, Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson
213NT N+1 630 19.0 53% 441.7 58.5%EKD9KD92DKn762 Kn72Kn731085EKD9
222 S-1 -50 22.0 61% 463.7 58.6%8763K74K1062Kn4 KDKn942D857D76
Rond 12, som NS mot par 38, Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom
234 Ö+1 -650 11.0 31% 474.7 57.4%Kn9102Kn9852E1054 D87632EKn76476
242 S+1 110 22.0 61% 496.7 57.5%ED9762Kn643K95 K108K108D10E8762