Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » 18.30 Scratch 2013-11-13 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

18.30 Scratch 2013-11-13

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 431.8.

Privatprotokoll för Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 35, Christer Ekberg - Max Elander
13 S= 140 30.0 83% 30 83.0%K87EKn4EKn1041062 9KD1096D962Kn43
23NT S= 600 36.0 100% 66 91.5%DKn93D65429742 K5EKnEKn862KKn105
Rond 2, som NS mot par 47, Jan Ahlkvist - Ulla Linse
34 V+3 -710 2.0 6% 68 63.0%954654KKn98742 E1083210E5310964
42 Ö= -110 2.0 6% 70 48.8%Kn954Kn10638ED65 ED727EKn9610742
Rond 3, som ÖV mot par 44, Roger Bergforsen - Mats Ryderheim
53NT Ö-1 -50 13.0 36% 83 46.2%D103K9E8652K52 876EDKn4K97E98
64 S+1 -450 7.0 19% 90 41.7%K76323294D953 10DKn8ED8632642
Rond 4, som NS mot par 36, Agneta Johansson - Lars Svensson
72 V-2 200 32.0 89% 122 48.4%Kn9642ED8754D5 K757432E3E962
84 S+1 450 31.0 86% 153 53.1%Kn62K74KKn87426 KD109854E5Kn932
Rond 5, som NS mot par 46, Gunilla Ljung - Gun Bellander
94 V= -620 10.0 28% 163 50.3%K697ED7539842 Kn9754E85Kn842Kn
104 S+1 650 10.6 29% 173.6 48.2%95D972KEKKn542 ED2EKKn4D952D3
Rond 6, som ÖV mot par 33, Anitha Lindgren - Marian Krook
111NT V= 90 17.0 47% 190.6 48.1%95K74932Kn10652 EKn106EKn284EK83
124 Ö-2 -100 10.0 28% 200.6 46.4%EKn64K10976K95D 102E54Kn103EK942
Rond 7, som ÖV mot par 48, MajLis Tengblad - Inger Malmroos
133NT S= -600 17.0 47% 217.6 46.5%106410843DKn7972 D5E92106532EKn3
143 V+1 130 24.0 67% 241.6 47.9%E97E1076K7D932 Kn103Kn94654EK65
Rond 8, som ÖV mot par 32, Ulf Schjånberg - Anita Olofsson
153 S= -140 3.0 8% 244.6 45.3%E842Kn10Kn764375 1063KD4D985KKn4
163NT Ö-2 -200 0.0 0% 244.6 42.4%EDK83DKnDKn8742 Kn10964DKn5E42109
Rond 9, som ÖV mot par 45, Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg
172 V+1 110 6.0 17% 250.6 40.9%432E653D63E102 EKD682942KD65
182 N+4 -170 19.0 53% 269.6 41.6%EKn6538328KKn85 D2D1096Kn10109732
Rond 10, som ÖV mot par 43, Kent Bengtsson - Ritva Dale
193NT V= 600 17.0 47% 286.6 41.9%975Kn10E732KDKn6 EKKnE542Kn10E1075
201NT V+1 120 20.0 56% 306.6 42.6%1042Kn1062E86535 E3E3D974KDKn93
Rond 11, som NS mot par 39, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
213NT N+1 630 19.0 53% 325.6 43.1%EKD9KD92DKn762 Kn72Kn731085EKD9
224 S-3 -150 5.0 14% 330.6 41.8%8763K74K1062Kn4 KDKn942D857D76
Rond 12, som ÖV mot par 41, Hans Antolin - Jan-Åke Roos
233 S-1 100 2.0 6% 332.6 40.2%EK5D983EK3D93 104K7654D10KKn82
241NT Ö-1 -50 29.0 81% 361.6 41.9%Kn6ED73EK75Kn104 5432Kn954982D3