Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » 18.30 Scratch 2013-11-13 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

18.30 Scratch 2013-11-13

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 431.8.

Privatprotokoll för Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 44, Roger Bergforsen - Mats Ryderheim
14 S-1 50 19.0 53% 19 53.0%EKn547383EKD95 D10632852K7587
23NT S-1 100 34.0 94% 53 73.5%E842K10KD53D87 10769873104E963
Rond 2, som NS mot par 34, Alf Pihl - Lisbeth Ringdahl
34 V-1 100 30.0 83% 83 76.7%954654KKn98742 E1083210E5310964
41NT Ö-1 100 16.0 44% 99 68.5%Kn954Kn10638ED65 ED727EKn9610742
Rond 3, som ÖV mot par 46, Gunilla Ljung - Gun Bellander
53NT Ö-1 -50 13.0 36% 112 62.0%D103K9E8652K52 876EDKn4K97E98
64 S= -420 20.0 56% 132 61.0%K76323294D953 10DKn8ED8632642
Rond 4, som ÖV mot par 31, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
72 N-1 100 28.0 78% 160 63.4%E108109Kn1092K843 D3KKn865KD6Kn107
86 V-3 -150 12.0 33% 172 59.6%E3D108393D8754 7EKn9652D106EK10
Rond 5, som ÖV mot par 48, MajLis Tengblad - Inger Malmroos
94 Ö-1 -100 13.0 36% 185 57.0%103DKn6496ED1073 ED82K1032K10K65
104 S+1 -650 25.4 71% 210.4 58.4%K106410E86410976 Kn8738653Kn10738
Rond 6, som ÖV mot par 42, Rutger Persson - Claes Nilsson
111 Ö+2 110 27.0 75% 237.4 59.9%95K74932Kn10652 EKn106EKn284EK83
123NT Ö-1 -50 22.0 61% 259.4 60.0%EKn64K10976K95D 102E54Kn103EK942
Rond 7, som ÖV mot par 45, Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg
134 S= -620 11.0 31% 270.4 57.8%106410843DKn7972 D5E92106532EKn3
143 S-2 100 10.0 28% 280.4 55.6%E97E1076K7D932 Kn103Kn94654EK65
Rond 8, som NS mot par 43, Kent Bengtsson - Ritva Dale
152 S+1 140 33.0 92% 313.4 58.1%Kn75752EK10E832 KD9E98632D1096
163 Ö= -110 15.0 42% 328.4 57.1%K831042953EK65 752E976K108763
Rond 9, som NS mot par 37, Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson
172NT V+1 -150 15.0 42% 343.4 56.2%975D1094KKn87Kn7 Kn108KKn7E1059843
184 N+1 150 11.0 31% 354.4 54.8%98KKn7EK6542E6 K1074E54D973D4
Rond 10, som ÖV mot par 39, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
193NT V= 600 17.0 47% 371.4 54.4%975Kn10E732KDKn6 EKKnE542Kn10E1075
201NT N-1 100 9.0 25% 380.4 52.9%1042Kn1062E86535 E3E3D974KDKn93
Rond 11, som NS mot par 33, Anitha Lindgren - Marian Krook
213NT N+1 630 19.0 53% 399.4 52.9%EKD9KD92DKn762 Kn72Kn731085EKD9
223 S-2 -100 14.0 39% 413.4 52.3%8763K74K1062Kn4 KDKn942D857D76
Rond 12, som ÖV mot par 47, Jan Ahlkvist - Ulla Linse
234 Ö+1 650 25.0 69% 438.4 53.0%EK5D983EK3D93 104K7654D10KKn82
242 S+1 -110 14.0 39% 452.4 52.4%Kn6ED73EK75Kn104 5432Kn954982D3