Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » 30/9 14.00 scratch 2013-09-30 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

30/9 14.00 scratch 2013-09-30

Partävling, 15 bord, 30 par. Antal brickor: 22. Medel: 308.0.

Privatprotokoll för Gunlis Åberg - Wiviann Hassel

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 20, Gunilla Jerndell - Karin Sjögren
13 N-2 100 22 79% 22 79.0%EKD92102D721083 875EKKn8K54Kn74
25 V-1 -50 11 39% 33 59.0%92EKD8D1094Kn83 K3Kn9E3K1076542
Rond 2, som NS mot par 21, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
34 Ö-1 100 14 50% 47 56.0%65ED941084K952 EK8748Kn9762107
43NT Ö+1 -630 8 29% 55 49.2%KD973Kn4395K103 8KD106Kn7432862
Rond 3, som NS mot par 22, Monica Gilhorn - Anita Martinsson
53NT V= -400 6 21% 61 43.6%D433KKn53E8532 10972Kn10862D426
65 V+1 -620 5 18% 66 39.3%Kn1053983104K952 KD864Kn1042752D
Rond 4, som NS mot par 12, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
74 S-3 -300 3 11% 69 35.3%KD64E94K963K2 1098D7652Kn8526
84 V+1 -450 22 79% 91 40.8%947428432D765 65D985DKn9KKn98
Rond 5, som NS mot par 13, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
94 N+1 150 24 86% 115 45.8%6KEKn9762K10943 D9842876D103ED
104 S+1 650 18 64% 133 47.6%63KD1087EK5254 K92E6532D7E63
Rond 6, som NS mot par 14, Erwin Wilhelm - Karin Tjärnemo
112NT S-3 -150 4 14% 137 44.5%E96E954Kn87652 K1065KKn7D632K9
124 V= -420 4 14% 141 42.0%KKn931063K10Kn942 D1087DEKn762865
Rond 7, som NS mot par 15, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
133 S+1 130 12 43% 153 42.1%ED98710ED1081083 6387464EDKn765
143 S+1 130 13 46% 166 42.4%D65EKD10984K43 EKKn102DKn652Kn76
Rond 8, som NS mot par 16, Barbro Jönsson - Ing-Mari Nilsson
152 Ö= -90 12 43% 178 42.4%ED210986E76436 Kn8ED521085D972
162NT S-1 -50 15 54% 193 43.1%D108K63983ED43 EKn109542EK2Kn72
Rond 9, som NS mot par 17, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
171NT S+2 150 27 96% 220 46.2%83732DKn10DKn852 E104EKn65E9K1063
183 N-2 -200 2 7% 222 44.1%K106548643EKE9 92D10584KDKn752
Rond 10, som NS mot par 18, Hans Ryning - Gösta Wiik
191NT N+1 120 25 89% 247 46.4%K87986K43EK102 EKn542E4872543
202 Ö+2 -170 18 64% 265 47.3%83DKn1083K107872 D75K9E98D10643
Rond 11, som ÖV mot par 19, Birgit Hartman - Elsa Olsson
213 Ö+1 170 4 14% 269 45.7%K74EKDKn94K3Kn9 EKn109521025E1054
222 N+2 -170 16 57% 285 46.2%DKn1032KKn32Kn1072 976410876EKD96