Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 28/8 Scratch 2013-08-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 28/8 Scratch 2013-08-28

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Ulf Schjånberg - Anita Olofsson
13 N= 140 25.0 60% 25 60.0%KDKn108587Kn9KD10 4E9543EK106528
23NT Ö= -400 6.0 14% 31 37.0%1075KD428431054 KKn8E10976752Kn8
Rond 2, som NS mot par 14, Björn Sannestad - Per-Åke Roskvist
34 S+1 450 23.0 55% 54 43.0%DKnKn2ED102EK985 32EKD10948Kn1074
44 V-1 100 27.0 64% 81 48.2%D75D954D109875 Kn96327EKn1074E6
Rond 3, som ÖV mot par 13, Jan Öhman - Erwin Wilhelm
52NT V= 120 24.0 57% 105 50.0%63E865DKn104D102 K1042KDE32K943
62NT N-3 150 40.0 95% 145 57.5%D108364ED1062Kn9 KKn6DKn87KKnD1074
Rond 4, som ÖV mot par 12, Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos
73NT S= -600 5.0 12% 150 51.0%DKn9432K965743 610873EKD109486
82 S+1 -140 11.0 26% 161 47.9%8K985EK10851062 762E1042DDKn983
Rond 5, som ÖV mot par 11, Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson
91 S+2 -140 12.6 30% 173.6 45.9%974374D1084E32 K85Kn1095Kn62KD4
103 S-1 100 32.5 77% 206.1 49.0%4ED102DKn86DKn98 98765Kn64E2K53
Rond 6, som NS mot par 22, Inger Öhman - Rolf Öhman
112 V-1 50 11.0 26% 217.1 46.9%KKnD32EKn104D963 E10632106K862Kn7
123 S= 140 40.0 95% 257.1 50.9%K73E8510963EKn7 E8623285KD643
Rond 7, som NS mot par 21, Sverker Hellsten - Lotti Hellsten
133 Ö-1 100 18.0 43% 275.1 50.3%EKKn64DKn1065DKn8 Kn842959742E93
143NT Ö+1 -430 23.0 55% 298.1 50.6%74D954Kn1098Kn104 D9853Kn6K29653
Rond 8, som ÖV mot par 20, Lena Kampf - Mona Andersson
152NT N= -120 25.0 60% 323.1 51.3%K952Kn104KKn8763 Kn1067322EK8652
163NT S+1 -430 0.0 0% 323.1 48.1%710976KKnED10652 E953283962Kn84
Rond 9, som NS mot par 19, Rutger Persson - Claes Nilsson
174 S= 420 35.0 83% 358.1 50.1%E86Kn9494K9764 K3EK8732E6D83
184 N+2 680 36.0 86% 394.1 52.1%KD105422KKnEKn82 Kn9EKDKn9697K105
Rond 10, som NS mot par 18, Gunilla Ljung - Elsie Hägg
195 S-4 -200 32.0 76% 426.1 53.4%4D85Kn7432KKn83 86KKn96KDED1095
201NT S-1 -100 19.0 45% 445.1 53.0%10854DKn972Kn7106 KDKnK3E64K8542
Rond 11, som NS mot par 17, Marianne Olsson - Kerstin Degermark
213 N= 140 18.0 43% 463.1 52.5%4ED1083EDKn32D3 D1086954K96KKn5
223NT N+1 430 35.0 83% 498.1 53.9%10754EK93K5343 EKn97ED104EKn762
Rond 12, som NS mot par 16, Anders Olsson - Sten Ahlgren
233 V+1 -130 2.0 5% 500.1 51.7%ED653KKn2K5E83 K1087210763KD107
242 Ö+1 -110 6.0 14% 506.1 50.2%Kn952E107KD2764 E76KKn9864210510