Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 28/8 Scratch 2013-08-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 28/8 Scratch 2013-08-28

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Monica Gilhorn - Mona Berge

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 45, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
14 N-1 -50 12.0 29% 12 29.0%KDKn108587Kn9KD10 4E9543EK106528
22NT V-1 50 28.0 67% 40 48.0%1075KD428431054 KKn8E10976752Kn8
Rond 2, som NS mot par 44, Stellan Brynell - Pia Fransson
34 V-2 200 8.0 19% 48 38.3%DKnKn2ED102EK985 32EKD10948Kn1074
44D S-2 -500 8.0 19% 56 33.5%D75D954D109875 Kn96327EKn1074E6
Rond 3, som ÖV mot par 43, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
53NT V-1 -50 10.0 24% 66 31.6%63E865DKn104D102 K1042KDE32K943
61 S-1 50 19.0 45% 85 33.8%D108364ED1062Kn9 KKn6DKn87KKnD1074
Rond 4, som ÖV mot par 42, Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman
73NT N= -600 5.0 12% 90 30.7%DKn9432K965743 610873EKD109486
84 S-1 50 27.0 64% 117 34.9%8K985EK10851062 762E1042DDKn983
Rond 5, som ÖV mot par 41, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
93NT N= -400 3.2 8% 120.2 31.9%974374D1084E32 K85Kn1095Kn62KD4
102NT Ö-2 -200 2.1 5% 122.3 29.2%4ED102DKn86DKn98 98765Kn64E2K53
Rond 6, som NS mot par 52, Göran Ekelund - Björn Klefbohm
112 V-2 100 20.0 48% 142.3 30.9%KKnD32EKn104D963 E10632106K862Kn7
123 V= -140 8.0 19% 150.3 29.9%K73E8510963EKn7 E8623285KD643
Rond 7, som NS mot par 51, Lisbeth Ringdahl - Barbro Söderberg
132 N+1 110 25.0 60% 175.3 32.2%EKKn64DKn1065DKn8 Kn842959742E93
143NT Ö+2 -460 11.0 26% 186.3 31.8%74D954Kn1098Kn104 D9853Kn6K29653
Rond 8, som ÖV mot par 50, Rolf Bergström - Christer Löfgren
152 S-1 100 35.0 83% 221.3 35.2%K952Kn104KKn8763 Kn1067322EK8652
164 S-1 50 24.0 57% 245.3 36.6%710976KKnED10652 E953283962Kn84
Rond 9, som NS mot par 49, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
174 S= 420 35.0 83% 280.3 39.3%E86Kn9494K9764 K3EK8732E6D83
184 S= 620 14.0 33% 294.3 38.9%KD105422KKnEKn82 Kn9EKDKn9697K105
Rond 10, som NS mot par 48, Louise Grandinsson - Alicia Carlsson
195D V-1 200 39.0 93% 333.3 41.8%4D85Kn7432KKn83 86KKn96KDED1095
201NT S= 90 30.0 71% 363.3 43.2%10854DKn972Kn7106 KDKnK3E64K8542
Rond 11, som NS mot par 47, Inger Malmroos - Gerda Sevonius
214 N= 620 36.0 86% 399.3 45.3%4ED1083EDKn32D3 D1086954K96KKn5
223NT N+1 430 35.0 83% 434.3 47.0%10754EK93K5343 EKn97ED104EKn762
Rond 12, som NS mot par 46, Lars Jarming - Monica Lannerud
235D V-2 500 24.0 57% 458.3 47.4%ED653KKn2K5E83 K1087210763KD107
244 Ö+1 -150 0.0 0% 458.3 45.5%Kn952E107KD2764 E76KKn9864210510